Smuuli skeitpargis kohtuti ümarlauas (12)

KOHTUMINE SKEITPARGIS: Kolmapäevasel kohtumisel olid vestlusringis Kuressaare linnavalitsuse noorsootööspetsialist Lindia Lallo, Smuuli tn 11 korteriühistu esimees Tanja Bõstrov, linna pressiesindaja Liise Kallas, linnavalitsuse osakonnajuhataja Tiia Leppik ja tõukerattur Rainis Laanemaa. Foto: Sander Ilvest

KOHTUMINE SKEITPARGIS: Kolmapäevasel kohtumisel olid vestlusringis Kuressaare linnavalitsuse noorsootööspetsialist Lindia Lallo, Smuuli tn 11 korteriühistu esimees Tanja Bõstrov, linna pressiesindaja Liise Kallas, linnavalitsuse osakonnajuhataja Tiia Leppik ja tõukerattur Rainis Laanemaa. Foto: Sander Ilvest

Kolmapäeva õhtul Smuuli skeitpargis toimunud vabaõhu-ümarlauas olid koos noored ekstreemspordiharrastajad, ümberkaudsete majade elanikud, Kuressaare linnavalitsuse töötajad ja politseinikud.

Kohtumise teema oli elanike rahulolematus pargist kostva müra, mahaloobitava prügi ja urineerimisega majade vahel. Noori häirivad aga ennekõike rampide vahel ukerdavad lapsed.

Smuuli 11 korteriühistu esimees Tanja Bõstrov ütles, et majade vahel rulade ja ratastega sõitmine kajab hoovis vastu nagu kõlakojas. Eriti häirivat see ülemiste korruste elanikke. Pealegi istuvat noored maja trepi peal nii, et inimesed peavad nende vahelt läbi trügima. Vanemad pargikülastajad tulevad kohale autodega, parkides maja ette ja hõivates niiviisi elanike parkimiskohad. Lisaks häirivad majaelanikke tuules lendlev mahavisatud prügi ja põõsastes urineerivad noored.

Politsei vanemkonstaabel Ahto Aulik tuletas meelde, et Kuressaare linna sisekorraeeskirjade järgi on roojamine ja prügitamine avalikus kohas keelatud ning spordirajatistes ei tohi suitsetada ka täiskasvanud. Pealegi on alla 16-aastastel keelatud õues viibida ilma täiskasvanud saatjata talvisel ajal kl 23-st 6-ni ja suvel keskööst kuni kella kuueni hommikul.

Lahendusena pakkus ta välja platsi ümbritsemise aiaga. Esiteks saaks siis skeitpargi ööseks lukku panna. Teiseks pidid noored politsei patrullmasinat nähes lihtsalt laiali jooksma. “Me ei saa öelda, miks nad seda teevad, aga nii on,” kinnitas Aulik. Ta lisas, et plats on pimedal ajal ka halvasti valgustatud, sest osa tänavalaternaid ei põle.

Linna noorsootöö spetsialist Lindia Lallo leidis, et aia ehitamine oleks äärmuslik meede. Tema sõnul saavad noored kasutada Saaremaa ühisgümnaasiumi ühiselamu tualettruumi, mis on avatud ööpäevaringselt. Ühtlasi avaldas ta noortele saladuse, et teisel pool tänavat asuvast turvakaamerast on noorte tegemised jälgitavad ja riietuse järgi on pahategijaid võimalik hiljem tuvastada. Lallo pani noortele südamele, et nad ise platsil korda hoiaksid. Linnavalitsus laseb aga lähiajal paigaldada kaks tahvlit sisekorraeeskirjadega. Valgustuse lubas Lallo samuti lasta üle vaadata.

Kohal olnud 15 noort kinnitasid, et vetsus käivad nad spordihoones, mitte põõsastes. Linnavalitsuse kui omaniku esindajatele kurtsid nad, et osa rampidest on kehvas seisus. Noori häirib ka see, et atraktsioonidel ja nende vahel mängivad väikesed lapsed. Kui noored lapsevanemate tähelepanu selle ohtlikkusele juhivad, on nende hoiatusi eiratud. Otsekui selle väite näitlikustamiseks jalutasid ümarlaua ajal üle platsi ema ja isa ja paariaastane laps, kes isa käest kinni hoides üle rampide ronis.

Ka sellele probleemile lootis Lindia Lallo lahendust infotahvlitest.

Selleks, et kohtumine ei jääks paljalt jutuajamiseks, otsustati juunis-juulis uus kohtumine korraldada, kus siis tehakse kokkuvõtteid vahepeal toimunust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 273 korda, sh täna 1)