Abituriendid higistasid emakeele eksamil

Saare maakonnas tegi esimest, eesti keele riigieksamit veerand tuhat abiturienti.

“Kuna just lõpetasin eksami, on emotsioonid laes,” ütles Kuressaare gümnaasiumi abiturient Laura Oolup kella veerand viie paiku, kui eksamiks mõeldud aeg oli just ümber saanud.

Laura hinnangul ei olnud ülesannetes midagi väga keerulist. “Küsimused olid mõistlikud ja sain käsitleda ühiskondlikku teemat, nagu tahtsin – kirjutasin tõe suhtelisusest poliitika näitel,” rääkis ta. Laura valitud lugemisteema puudutas kodanikuühiskonda.

“Ise arvan, et läks täitsa hästi,” ütles pärast tundidepikkust mõtte- ja kirjatööd teine KG abiturient Henri Rump.

Oma lühikirjandis arutles ta kodanikuühiskonna ja kodanikualgatuste üle. “See teema sobis mulle nagu rusikas silmaauku, teisi ma isegi ei kaalunud,” tunnistas poliitikahuviline noormees.

Funktsionaalse lugemise ülesande jaoks valis Henri Rump katkendi Tõnu Õnnepalu teosest “Paradiis”.

KG emakeeleõpetaja Marit Tarkini hinnangul oli tänavuse eksami teemade ring lai ja iga noor sai valida just selle valdkonna, mis talle enim sobis, olgu see kunst, poliitika või teadus. Tarkini sõnul pakkus üks populaarsemaid teemasid noortele võimaluse arutleda selle üle, miks lahkutakse kodust ja minnakse end teostama välismaale.

“See teema oli noortele väga hingelähedane – näevad nad ju iga päev, kuidas minnakse mandrile elama-töötama või koguni raja taha,” ütles Tarkin.

Mõtiskleda sai ka kodanikualgatuse üle, samuti sellest, missuguse pildi meedia inimesest loob, või tõest ja selle suhtelisusest.

Eksamikeskuse andmeil olid lõviosa eile eesti keele eksamit teinud Saare maakonna 252 eksaminandist tänavused gümnaasiumilõpetajad.

Kuressaare gümnaasiumis pani oma oskused proovile 89 abiturienti, Saaremaa ühisgümnaasiumis 68, Orissaare gümnaasiumis 21 ja Leisi keskkoolis 11 abiturienti. Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi õppureid oli eksamitegijaina kirjas 55.

Vaid üks tänavustest eksamitegijatest esindas Kuressaare ametikooli. Seitse inimest oli kooli lõpetanud varem ja registreerinud end eksamikeskuse kaudu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 569 korda, sh täna 1)