Vrakis ei nähta otsest ohtu (5)

Pärast lõikamistööde peatamist Kreeka laeva Volare vrakil ei ole võimaliku reostusohu likvideerimiseks ühtki otsustavat sammu astutud.

Keskkonnainspektsiooni (KKI) pressiesindaja Leili Tuul ütles, et Volare teema ei ole lihtne küsimus. See puudutavat mitut ametkonda. Tema sõnul pole vrakist otsest keskkonnareostuse ohtu, kuna tegevus laeval on peatatud.

Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni juht Kaja Lotman kordas sarnaselt laupäevases artiklis öelduga, et nemad ootavad KKI-lt andmeid ja saavad oma otsuse teha siis. Lotman ütles, et ametkondade vahelist töö koordineerimist võib samuti käsitleda kui andmete kogumist.

Keskkonnaministeeriumi avalike suhete juht Pavel Ivanov ütles, et ka temal ei ole KKI jutule midagi lisada ning kokkuleppel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga on Volare vrakk täielikult veeteede ameti pädevuses.

Selle ameti pressiesindaja Tarmo Ots ütles, et meresõiduohutuse seisukohast pole probleemi. “Praeguses situatsioonis meie otseselt mingeid lisategevusi ei planeeri. Laev on vee pealt nähtav, kantud vastavalt kaartidele ja lisatähistust ei vaja,” rääkis Ots ja lisas, et juhul kui keegi tuleb sooviga vrakki lõigata, kehtestatakse koostöös keskkonnaametiga vastavad nõuded.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 005 korda, sh täna 1)