UUS! Keskkriminaalpolitsei kahtlustab Lümanda vallavanemat kelmuses (47)

Lümanda vallavanem Jaanika Tiitson.
Autor: Sander Ilvest

Keskkriminaalpolitsei otsis sel kolmapäeval läbi Lümanda vallavalitsuse ning kuulas soodustuskelmuses kahtlustatavana üle Lümanda vallavanema Jaanika Tiitsoni.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude vastase büroo juht Mati Ombler kinnitas “Aktuaalsele kaamerale”, et Lümanda vallavanem Jaanika Tiitson on kahtlustatavana soodustuskelmuse toimepanemises üle kuulatud. Kriminaalasja raames otsiti nii Saare- kui Harjumaal läbi ka mitmed ettevõtted.

Lümanda vallal käib vaidlus PRIA-ga, kes nõuab vallalt tagasi ligi 40 000 eurot Atla sadama ehituseks makstud toetusi. PRIA leidis, et vald rikkus riigihangete läbiviimise põhimõtteid ja tegi põhjendamata ehitushinnaga kulutusi ning esitas valeandmed ehitusobjekti mahtude ja mõõtühikute kohta. Tartu halduskohus jättis Lümanda vallavalitsuse sellesisulise kaebuse PRIA otsuse osas rahuldamata.

“Need läbiotsimised olid seotud kriminaalmenetlusega, kus kahtlustatakse Lümanda vallavanemat, ja selles, et on alust arvata, et ta on toime pannud soodustuskelmuse, mis seisneb pettuse teel soodustuse saamises,” selgitas Mati Ombler.

Ta lisas, et kriminaalmenetlus on seotud toetustega. “Konkreetsemalt antud kriminaalmenetluse staadiumis kahjuks ei saa täpsemaid asjaolusid avalikkuse ette tuua,” lisas Mati Ombler.

Saarte Hääl kirjutas Atla sadamaga seotud segadustest esmakordselt juba 2012. aasta septembris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 169 korda, sh täna 1)