Kihelkonna küsib hooldekodule paari miljonit (20)

Kihelkonna vallavalitsus palub sotsiaalministeeriumilt abi hooldekodu laiendamiseks ja ajakohastamiseks.

Sotsiaalminister Helmen Kütile hooldekodu probleemidest kirjutanud Kihelkonna vallavanema Raimu Aardami sõnul on hooldekodu suurimad puudused ruumi- ja õhupuudus, kuna voodikohti on ettenähtust rohkem – praegu 20. “Hoone vajab kapitaalremonti ja laiendust,” leiab Aardam, lisades, et hooldekodu on iga-aastaste pisiremontidega hoitud küll elementaarses korras, ent sellest ei piisa.

Aardami sõnul on jõus mitme aasta tagune kokkulepe naaberomavalitsuste Kärla, Mustjala, Salme ja Torgu vallaga rajada mitme valla hooldekodu, kus oleks 40 voodikohta.

“Umbes 35 on see piir, kus hooldekodu hakkab end ära majandama,” tähendas Aardam.

Aardami sõnul on aga vaja otsustada, kas laiendada hooldekodu 40-kohaliseks praeguses asukohas või kohandada hooldekoduks hoopis osa koolimajast. See otsustatakse vallavanema sõnul eksperthinnangu põhjal, mis koolihoonele koostatakse.

1979. aastal ehitatud Kihelkonna koolimaja on mõeldud 320 lapsele, aga praegu õpib seal vaid 25 last. Raimu Aardami sõnul on õpilaste vähesuse tõttu vaja tuleval aastal otsustada, kas muuta praegune põhikool neljaklassiliseks. “Raske teema, aga tuleb sel aastal selgeks rääkida,” tõdes ta.

Koolimajas tegutseb ka 11 lapsega lasteaed, olemas on spordisaal, mänguväljak ja korralik köögiplokk.

Hooldekodu kaasajastamine läheks Aardami andmeil 2010. aastal kirjutatud projekti järgi maksma 2–2,5 miljonit eurot.

Vallavanema sõnul loodab ta hooldekodu ajakohastamisel ministeeriumi abile. “Palume abi selles osas, kust otsast pihta hakata,” lausus Aardam. “Teatavasti on järgmise eelarveperioodi ressurss suunatud natuke teistele teemadele kui kohalike omavalitsuste rekonstrueerimine või ehitamine.”

Aardami kinnitusel on vallavalitsus suuteline rekonstrueerimistöid osaliselt rahastama ja vajadusel ka laenu võtma. “Jõuluks peab meil olema väga selge, mida me teeme,” nentis vallavanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 092 korda, sh täna 1)