Entusiastid soovivad Kuressaarde väliujulat (10)

PARIM KOHT: Leo Filippov (paremal) ja Tambet Allik leiavad, et väliujula sobiks hästi praeguse muuli juurde või selle asemele. Foto: Sander Ilvest

PARIM KOHT: Leo Filippov (paremal) ja Tambet Allik leiavad, et väliujula sobiks hästi praeguse muuli juurde või selle asemele. Foto: Sander Ilvest

Eile Kuressaare linnapeale Hannes Hansole 109 allkirjaga avaliku ettepaneku üle andnud algatusgrupi arvates tuleks Kuressaares taastada väliujula ning parim koht selleks on Ujula abajas linnastaadioni juures.

Ettepaneku, et linnavalitsus alustaks “väliujula taastamise kavandamise ja ehituseks vajaliku dokumentatsiooni koostamise protsessi” teinud algatusgruppi kuuluva Leo Filippovi sõnul on Kuressaares alati olnud võimalus meres ujumas käia.

Mitte ainult suvel

Eile linnapead külastanud Filippovi, Allan Mehiku ja Tambet Alliku arvates saab praegu Kuressaare Titerannas küll supelda, mitte aga ujuda, kuna vesi on madal ja põhi mudane.

Algatusgrupp peab väliujulat linnale vajalikuks rajatiseks, mida ei kasutataks ainult suvel, vaid läbi aasta. “Arvan, et Kuressaares oleks paar tuhat inimest ikka, kes seal ujumas käiksid,” ütles Tambet Allik. Meeste arvates saaks väliujulas korraldada ujumiskursusi ja see oleks hea treenimiskoht näiteks triatloniharrastajatele.

Tambet Alliku hinnangul oleks väliujula jaoks sobivaim asukoht Ujula abajas linnastaadioni läheduses, praeguse muuli asemel. “Muuli peaks lammutama, et vesi saaks abajas ringelda ja muutuks puhtamaks,” selgitas Allik.

Hanso ja abilinnapea Taavi Kurisoo pakkusid aga välja, et ujula üks mõeldav asukoht võiks olla hoopis Raiekivi sääre juures – seal saaksid ujujad riideid vahetada ja oma asju hoida juba olemasolevas rannahoones. Alliku hinnangul poleks sealne asukoht aga nii hea, kuna Raiekivi säärel korraldatakse üritusi, mis hakkaks ujujaid segama.

Hind sõltub lahendusest

Milline võiks olla tehniline lahendus, sellele ujumisentusiastid detailsemalt mõelnud ei ole – tähtis on piisav sügavus, võimalus kohe vette hüpata ja treppi mööda veest välja tulla. Ning rajapikkus võiks olla 50 meetrit.

Kuna meeste hinnangul ei ole väliujula väga keeruline ja töömahukas rajatis, loodavad nad, et see valmib juba 2015. aasta suveks. Kalkulatsioone, kui palju väliujula maksma läheb, algatusgrupp teinud ei ole. “See sõltub tehnilisest lahendusest,” sõnas Allik. Ka ei ole mehed mõelnud, kust väliujula jaoks raha taotleda.

“Asjal on jumet,” leidis Hannes Hanso kohtumise lõpuks, lisades, et algatusgrupi ettepanek võetakse juba linnavalitsuse järgmise (tänase – toim) istungi päevakorda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 884 korda, sh täna 1)