
PEEN TÖÖ: Saare Ereki tootmisjuht Marek Vits näitab, millist kena puidutööd nende juures teha saab. Foto: Sander Ilvest
Saaremaal puitmajakesi tootvad ettevõtted tunnistavad kui ühest suust – erialase haridusega puidutöömehi naljalt ei leia. Kui mõni tisleriks õppinu tuleks neilt tööd küsima, oleks tööd pakkuda küll!
Saare Erek AS-i tegevjuht Kaarel Väer sõnas, et neil on kuut töötajat kindlasti juurde tarvis. Kolme puidudetailide järkajat ja kolme väljaõppinud tislerit.
Väer märkis, et tislerite kasvupind Kuressaare ametikoolis on viimasel ajal kuidagi kokku kuivanud. Ta avaldas lootust, et tisleri eriala avatakse ikka ja uuesti. Ülejäänud ametid on Saare Ereki puidutsehhis kohapeal õpitavad, just tisleritega on pisuke mure.
Väer kinnitas, et neil töötab ka naisi, just aiamajade pakkimisel, seega pole tööle oodatud vaid mehed. “Kui on tublisid naisi, ehk leiame neilegi rakenduse,” julgustas ta.
Edasi loe tänasest Saarte Häalest.
Antud artikkel on küll huvitav. Kuid pole enam kellelegi uudis, et Eesti palgasüsteem on täielik nonsens ja vaid tõeline patrioot, kes elab üksi ja on ka laenudest vaba on nõus töötama väikese palga eest. Inimene, kel aga pere, laenud jne paraku endale sellist väikest sissetulekut lubada ei saa. Ja kui ka õnnestub leida mingi lahendus palga osas on järgmine takistus firmajuhtide suhtumine alluvatesse. Töötasin kunagi ühes puidufirmas, kus alguses oli väga mõnus töötada- kolleegid valdavalt mõistvad ja abivalmis. Kuid mõne aja pärast osa juhtkonda vahetus ja siis muutus negatiivseks nii ülemuste suhtumine töölistesse, kui ka tööliste omavaheline läbisaamine. Loogilise jätkuna hakkas toimuma suur kaadrivoolavus. Saan aru, et igaühel on oma probleemid aga kas peab neid tööliste peal välja elama? Suheldes tuttavatega ja lugedes-vaadates meediat, siis on see üha enam leviv trend. Ja siis otsitakse töölisi… Minu tunnustus ametikooli tisleri-eriala õpetajatele. Teete väga head tööd ja enamus poisid on asjalikud ja tahavad puutööd teha. Kuid üks asi, mis tuleb nendele veel selgeks teha, et KOHE ei saa sellist palka nagu kogenud tislerid. Sealsamas puidufirmas, kus mõnda aega leiba teenisin, oli mitu korda juhus, et Ametikooli lõpetanud poisid tulid end tööle pakkuma aga tingimusel, et palk on sama, mis vanadel tisleritel või veelgi suurem (!!!) Kokkuvõttes- seni kuni meie riigi Viletsus (ametlikus keeles valitsus) ei saa aru, et lüpstavat lehma tuleb ka toita, seni lahkuvad oskustöölised välismaale.
Maksud on suured. Pmt pool palgakulust on kulu maksude näol.
Samas tahaks vanaema ikka suuremat penssi ja arsti juures ei tahaks ka üldse raha kulutada.
Seal on reegel paigas, üle miinimumi ei maksa (nende enda sõnad)
Üks KEKi vana puidutöömees pommib kesklinna Konsumi ümber raha viina ja suitsu jaoks. Saavad kergemini läbi.
Ega alla 1000 EUR kuus korralikku töömeest enam ei leia, nii et kes tahavad korralikku töömeest peab ka korralikku inimväärset palka maksma, nii lihtne see ongi. Edu!
Erekis peaks netopalk jääma 700-900 juurde aga kes seda täpselt teab ning eks ole mingil määral läbiräägitav.
omapärane suhtumine on see, et kui on töökäsi vaja, siis oddatakse, et keegi tuleks küsima?