Prokurör nõuab Marily mõrvaritele karme karistusi (1)

Teisipäeval Rakvere kohtumajas toimunud kohtuistungil palus prokurör Tamsalus eelmise aasta märtsis mõrvatud Saaremaa neiu Marily surmas süüdistatavatele Nataljale, Sulevile ja Valerile pikki karistusmäärasid.

Prokurör palus kohtul Nataljale liitkaristuseks mõista 17 aastat vangistust, Sulevile liitkaristuseks 15 aastat vangistust ja Valerile 9 aastat vangistust.

Sealjuures nõudis prokurör Valerile peaaegu maksimumkaristust, kuna alaealisele ei saagi määrata enamat 10-aastasest vangistusest.

Natalja kaitsja palus oma kaitsealuse kehalises väärkohtlemises ja mõrvale kaasaaitamises õigeks mõista, kuid möönis, et sugulise kire vägivaldses rahuldamises ja isikult vabaduse võtmises on tema kaitsealune süüdi. Sulevi kaitsja palus oma kaitsealuse õigeks mõista, Valeri kaitsja palus oma kaitsealusele kergemat karistust.

Politsei sai võikast kuritööst teate mullu 22. märtsi hommikul, kui Tamsalu terviserajalt leiti 15-aastase tüdruku surnukeha. Selgus, et tegemist oli Saaremaalt pärit Marilyga, kes oli tulnud Virumaale külla oma tuttavale, toona 15-aastasele Valerile.

Juba samal päeval pidas politsei tapmises kahtlustatavatena kinni Valeri ja tema õe Natalja, järgmisel päeval võeti nad kohtu loal vahi alla. 26. märtsil pidas politsei kinni kolmanda kahtlusaluse Sulevi, kes vahistati mullu 28. märtsil.

Süüdistuse kohaselt võtsid Valeri, Natalja ja Sulev mullu 18. märtsi õhtul tüdrukult vabaduse ning hoidsid teda Tamsalus Koidu tänaval asuvas korteris kuni 21. märtsi õhtuni. Sel ajavahemikul tarvitati tüdruku suhtes nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset vägivalda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 485 korda, sh täna 1)