Margus Hiet sai 50-aastaseks

Eile jõudis meheikka Margus Hiet (fotol), AS-i Saare Kütus juhataja, omaaegse Tallinna polütehnilise instituudi autoeriala lõpetanud insener ja Saaremaa merispordi seltsi kommodoor.

Kas seda sitket meretuultes karastunud saarlast tuntakse rohkem ettevõtte tippjuhina, purjespordi eestvedajana või perekonnapeana? Veendunult võib öelda, et kõiki oma kohustusi on ta võtnud tõsiselt, andes endast parima ükskõik mis alal tegutsedes.

Tänavune aasta on juubilarile mitmes mõttes tähendusrikas. Veerandsada aastat tagasi võttis 25-aastane nooruk vastu Saare Kütuse juhi koha. Sellest ajast hakkasid üksteise järel kerkima uued tanklad. Roonimäe tankla avamisest möödub tänavu 20 aastat. Uued tanklad rajati Kuressaares Pihtla teele ja Aia tänavale. Uuendati Roomassaare tanklat.

Saare Kütus teenindab ka maakonda meritsi külastavaid jahituriste Roomassaare ja Kuressaare sadamas ning Kuivastu jahisadamas. Orissaares on samuti Saare Kütuse tankla.

Eesti õliühing valis 2001. aasta kütuseärimeheks AS-i Saare Kütus juhataja Margus Hieti. Toona ütles Eesti õliühingu juhatuse esimees Raivo Vare, et Margus Hiet valiti esimeseks mitmel põhjusel. “Hiet on suutnud 11 aastaga ehitada üles Lääne-Eesti saartel tugeva regionaalse ettevõtte, ta on andnud oma tegevusega suure panuse saarte arenguprogrammi ning tegelnud pikaajaliselt ka kogu Eesti kütusefirmade töö organiseerimisega,” rääkis Vare.

Mitmes aasta Hietil kommodoorina läheb, ei osanud juubilar eile täpselt öeldagi. Üks on selge, Hieti juhtimisel on maakonna purjesportlased suutnud mitte üksnes saavutatut hoida, vaid seda saarlastele traditsioonilist spordiala tasapisi ka edendada. Erilist rõõmu teevad Margus Hietile noorte purjesportlaste saavutused. “Meil on sadamad, tehniline baas, treenerid ja tahtejõulised sportlased. See tagab edu,” tõdes ise teismelisena purjetama hakanud Margus Hiet.

2007. aastal tunnistati Saaremaa merispordi selts Margus Hieti juhtimisel üleriigiliselt parimaks klubiks. Kaks aastat tagasi sai Hiet Saare maakonna aasta klubijuhi austava nimetuse.

Ja veel! 25 aastat tagasi jõudis Margus Hiet abielusadamasse. Tütar Kertu töötab Londonis disainibüroos ja poeg Kaur lõpetab gümnaasiumi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 801 korda, sh täna 1)