Kõrgelaid puutus taas merepõhja

Saaremaa ja Hiiumaa vahel sõitev parvlaev Kõrgelaid puutus kolmapäeva hommikul taas Sõru sadama juures merepõhja, kuid pääses seekord omal jõul madalikult liikuma ja reisijatele ega sõidukitele ohtu ei olnud.

Väinamere Liinide teatel sattus kell 9.30 Triigi sadamast väljunud Kõrgelaid Sõru sadama lähistel põhjapuutesse. Alus sai omal jõul liikuma ning laev sildus umbes pooletunnise hilinemisega kell 11.15.

Parvlaeva kapteni sõnul toimus juhtum ohutuna märgitud veealas. Uurimine peab selgitama, kas tegemist oli tehnilise rikkega või on merepõhja profiil talve jooksul kaardi andmetega võrreldes muutunud.

Laeval oli juhtumi ajal 26 reisijat ja 18 sõidukit. Reisijatele, sõidukitele ega laevale otsest ohtu ei olnud, teatas Väinamere Liinid. Kõrgelaiule on tellitud tuukriülevaatus ja koostöös sadamaga kontrollitakse üle ka sadama akvatoorium.

Kõrgelaiuga juhtus õnnetus ka mullu 20. novembri õhtul, kui parvlaev Sõru sadamasse sildumisel madalikule triivis.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk kinnitas BNS-ile, et kõik eelmise õnnetuse puhul VTA-lt saadud soovitused on täidetud. Samas juhtus äsjane õnnetus Rihvki sõnul teise meeskonnaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 299 korda, sh täna 1)