Saarlased vallutavad Sindi seltsimaja

Laupäeval toimub Pärnu maakonnas Sindi seltsimajas nelja maakonna provintsiteatripäev, kuhu Saaremaalt sõidab kuus näitetruppi. Kokku saab Sindi seltsimaja laval näha 11 näitemänguseltskonda.

“See on väga tore, et nii palju saarlasi on osalemas,” rõõmustas peakorraldaja, Pärnumaa rahvakultuurispetsialist Aire Koop.

Tema hinnangul on Saaremaal väga arenenud harrastusteatrite tegevus.

“Ei teagi teist kohta, kus nii tihedalt oleks truppe ja mõnes majas suisa mitu,” kiitis Koop, kelle sõnul näitab saarlaste teatritruppide praegust taset ka tugev järjepidevus ja kauaaegne näitetegemise traditsioon.

Koobi sõnul on tulemas tihe ja tegus päev, millele pannakse punkt pärast kella 22, kui kuulutatakse välja seitse preemiasaajat – kolm eripreemia laureaati, parim mees- ja naisosatäitja ning parim kõrvalosatäitja. Etendusi hindab professionaalne žürii koosseisus näitlejad ja lavastajad Enn Keerd ning Rein Laos ja Eesti näitejuhtide teatritrupi juhatuse liige Viivi Metslaid.

Pöide valla kultuurijuht Krista Riik, kes on ise ühe provintsiteatripäeva korraldanud ning ka Sindis näitlejana üles astub, möönis, et tema arvates on tegemist väga toreda üritusega, kus saab teiste tegemisi näha ja ka tagasisidet tehtule žüriilt.

“Kõige suurem rõõm on aga sellest, et on inimesi, kes soovivad näitlemisega tegeleda,” märkis Krista Riik.

Laupäeval kell 11 saab Sindis näitetrupi Orezare esituses näha S. Mrožeki “Puhkust” (lavastaja Ellen Teemus), tund hiljem astub lavale Tornimäe näitering Tungal A. Kiviräha “Eesti matusega” (lavastaja Krista Kütt).

Kl 13.30 etendab Salme vallateater N. Neždana “See, kes avab ukse” (lavastaja Maire Sillavee) ja kl 14.50 Saaremaa rahvateater “Jänes Lontkõrva”, mille on lavastanud Väino Uibo. Kl 16.30 on laval Taritu näitering Helle Kesküla juhendamisel etendamas Moliere’i “Arsti vastu tahtmist” ja kl 17.45 Tornimäe näiteselts etendusega “Tuleb tuttav ette” (lavastaja Helje Basihhina).

Nelja maakonna – Lääne, Hiiu, Saare ja Pärnu maakonna provintsiteatripäev toimub kolmandat korda. Esimene nelja maakonna provintsipäev peeti Tornimäel ja teistkordselt saadi kokku möödunud aastal Hiiumaal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 274 korda, sh täna 1)