Linnavalitsus eelistab lipuplatsile kesklinna tervikmuutust (22)

Ehkki Kuressaare linnavalitsus pole otseselt kesklinna rajatava lipuplatsi vastu ja siseministeerium on idee teostamiseks suusõnaliselt ka raha lubanud, eelistab linnavõim keskväljaku terviklikku uuendamist osalisele.

Kuressaare linnapea Hannes Hanso rääkis Kadi raadio uudistes, et on ettepanekuteks ja debatiks sel teemal avatud. Ent praegu, kus puuduvad nii lipuplatsi joonised kui reaalne raha selle rajamiseks, jääb ta oma seisukoha juurde, et kui keskväljak korda teha, siis juba tervikuna.

“Kas on mõistlik panna kesklinna püsti lipuplats ja kõik muu jätta samaks?” tõstatas Hanso küsimuse. “Mingil hetkel tuleb ikkagi kogu keskväljak ümber teha, sest praegu meil linna keskust nagu kunagi, enne Ferrumi kaubamaja ehitamist oli, põhimõtteliselt pole. Samas, selline jalakäijate piirkond ja kohvikutega kohtumispaik peab igal linnal olema.”

Reformierakonna liikmed Jaanus Tamkivi ja Kalle Laanet pöördusid eelmisel nädalal Kuressaare linnavalitsuse poole ettepanekuga teostada siseministeeriumi idee – igasse maakonda oma lipuväljak. Tamkivi ja Laaneti ettepanekul võiks Saare maakonna lipuväljak asuda Kuressaare südalinnas. Laaneti sõnul on siseminister Hanno Pevkur andnud talle ka suusõnalise nõusoleku lipuplatsi rajamise rahaliseks toetamiseks. Toetussumma on Laaneti väitel suur ja sõltub eelkõige lipuplatsi rajamise kiirusest.

Keskväljaku uuendatud kujul väljaehitamine on Hannes Hanso sõnul ulatuslik töö ning maksab mitu miljonit eurot. Linnal seda raha oma aasta eelarvest – 15,5 miljonit eurot – välja käia pole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 981 korda, sh täna 1)