Maanteeamet ja politsei alustavad ohutu sõidukiiruse kampaaniat (2)

Maanteeamet ning politsei- ja piirivalveamet korraldavad kampaania, mis tuletab autojuhtidele meelde vajadust pidada kinni piirkiirusest.

Maanteeameti peadirektori asetäitja Lauri Lugna sõnul keskendub esmaspäeval alanud kampaania 25–40-aastastele meestele, kuid laiemalt on see suunatud kõikidele sõidukijuhtidele, teatas BNS-ile maanteeameti pressiesindaja.

“Juhid ületavad piirkiirust sageli ning seda ei peeta oluliseks rikkumiseks. Nii tõlgendataksegi 90 km/h märki 100 km/h märgina, kuna käitumisnormiks on võetud, et +10 kilomeetrit tunnis kiiruse ületamine ei ole ohtlik,” sõnas Lugna.

Ta märkis, et kuna piirkiirust ületava juhi jaoks on lubatud kiirusel ees sõitev sõiduk liiga aeglane, alustab ta esimesel võimalusel möödasõitu, andmata endale aru, kui väike on tegelik ajavõit ja kui palju ohtlikke möödasõite võiks lubatud piirkiirusel sõites ära jääda.

Ameti pressiesindaja märkis, et kui sõita kümme kilomeetrit kiirusega 100 km/h, siis ajavõit võrreldes kiirusega 90 km/h on kõigest 40 sekundit.

2013. aastal läbi viidud kiiruskäitumise küsitlusuuringu järgi peab 71 protsenti juhtidest aktsepteeritavaks kiiruse ületamist kuni 10 km/h, märkis pressiesindaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 379 korda, sh täna 1)