Õpilased käivad töövarjuks

LOOLT NAASTES: Töövari Kadi Riin Kanemägi kinnitas varjutatavale, Saarte Hääle toimetajale Kertu Kalmusele järjekordset lugu tegemast tulles ja toimetuse poole astudes, et ajakirjanikutöö tundub tore. Foto: Sander Ilvest

LOOLT NAASTES: Töövari Kadi Riin Kanemägi kinnitas varjutatavale, Saarte Hääle toimetajale Kertu Kalmusele järjekordset lugu tegemast tulles ja toimetuse poole astudes, et ajakirjanikutöö tundub tore. Foto: Sander Ilvest

Läinud kuul kutsus Kuressaare noorte huvikeskus kõiki noori töövarjudeks kandideerima. Eile oli üks tragidest töövarjudest, Kadi Riin Kanemägi Kuressaare gümnaasiumist ajakirjanike tööd varjutamas Saarte Hääle toimetuses.

Teine töövari – Kertu Kupits – jälgib Saarte Hääle fotograafi Sander Ilvesti tööd ja tegemisi tänase päeva jooksul.

Kuressaare gümnaasiumi 8.b klassis õppiv Kadi Riin Kanemägi tunnistas, et kandideeris varjuks tegelikult üsna mitmele väljareklaamitud ametikohale. Esimene valik oli tal Kuressaare linnapea ametikoht, kuid huvi pakkusid talle ka ajakirjanikuamet ning raadiotöö. Kuna linnapea kohale kandideerijaid oli aga mitu, pääses ta esmajoones ajakirjanike tööd jälgima. Täpselt niisamuti saab ta peagi minna ka Kadi raadiosse muusikatoimetaja Pia Käeseli töövarjuks.

Enne töövarjuks tulemist arvas Kadi Riin, et ajakirjanikutöö on paljuski arvuti taga istumine ning aina kirjutamine, kuid kohapeal selgus, et ainult istumisest ja kirjutamisest ei piisa. “See oli huvitav, et sai erinevates kohtades käia,” tähendas ta. Tööpäeva lõpuks leidis ta, et ajakirjaniku ameti peale võiks tulevikus täitsa mõelda.

Noorsootöötaja Merlin Helm nentis, et sellisel kujul töövarjuks kandideerimist ei ole Kuressaares varem toimunud. Varem on käidud gruppidena tutvumas erinevate ametitega.

Helm leiab, et noorte huvi oleks võinud tegelikult olla suurem, sest päris mitmed põnevad ametid jäid täiesti ilma töövarjuta. Kandideerida sai ajakirjaniku, pressiesindaja, lennuinformaatori, linnapea, fotograafi, lasteaiaõpetaja, teatridirektori, projektijuhi, kostümeerija, politseiniku, raadiosaatejuhi, keskkonnaameti spetsialisti, peakoka, veterinaari ja raamatukoguhoidja töövarjuks. Sooviavaldusi esitati aga vaid viiele ametikohale.

Kõige populaarsemaks osutus Merlin Helmi sõnutsi linnapea ametikoht, mille varjutamiseks laekus kolm sooviavaldust.

Töövarjuks olemise eesmärk on heita pilk täiskasvanute “päristöö” olemusse, aidates tajuda seost hariduse ja tulevaste karjäärivõimaluste vahel. Töövarju ülesanne on ühe päeva jooksul jälgida varjuna töötajate tööpäeva ja asutuse toimimist protsessi sekkumata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 764 korda, sh täna 1)