Publik kiitis “Tuleb tuttav ette” suurepäraseks (2)

Foto: Ivika Laanet

Reede õhtul esietendus Tornimäe rahvamajas Juhan Smuuli “Muhu monoloogide” ainetel loodud lustitükk “Tuleb tuttav ette” (näitejuht Helje Basihhina).

Tornimäe näiteseltsi lavastus oli lustlik ja humoorikas, seda nii põnevate karakterite kui ka meeldejäävate kostüümide poolest. Pöide vallavanem Andres Hanso ütles pärast esietendust näitlejaile torti üle andes, et temal on väga uhke tunne olla Pöide vallavanem. Tegutseb ju Tornimäel kaks näiteringi: Tungal ja Tornimäe näiteselts.

Tornimäe näiteseltsi ema, staažikas näitejuht ja lavastaja Ingla Leis manitses truppi enne aprilli lõpus Sindis toimuvatele provintsiteatripäevadele minekut ikka veel proove tegema. “Olgu teil seal Sindis kena olemine. Tean, et Saaremaalt on hulka inimesi minemas,” lausus Leis.

Orissaare vallas Saikla külas elav Ingrid Holm, kes lööb kaasa teises Tornimäe näitetrupis, ütles, et talle etendus meeldis. “Kena ja kerge tükk, mis toob korra igapäevamuredest välja,” rääkis Holm. “Mis mind imestama pani, et Hando (Oll, mängis peremeest – toim) nii kenasti mängis.” Samuti oli Holmi arvates tore, et noored ja vanad näitlevad üheskoos ning et laval mängimiseks leiavad aega ka mehed.

Pärja Roets Puka külast kinnitas, et etendus oli väga tore. “Pole ammu teatris käinud ja täna oli kohe väga kena,” kiitis ta, lisades, et kõik oli nii, nagu olema peab. Laine Kiiker Oti külast sõnas, et tallegi meeldis. “Hea oli vaadata tuttavaid inimesi. Mulle meeldis väga Hando Oll.” Elvine Paju Levalast märkis, et tallegi jäi etendusest hea mulje. “Minu minia, Lilli Lootus mängib seal ja tema on ikka see kõikse parem,” naeris Elvine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 476 korda, sh täna 1)