Nooruke teletöötaja kogeb suhete kummalisi keerdkäike (1)

Saarlasest menukirjaniku Adena Sepa seitsmes, autobiograafiline romaan “Suhete kummalised keerdkäigud” viib lugeja 1970. aastate alguse telemajja.

Kirjastuselt Ersen ilmunud romaani kangelanna on Saaremaa neiu Nelli, kes sai pärast kooli lõpetamist suurepärase töökoha Tallinnas televisioonis, kus ta kohtub paljude põnevate inimestega ja mõistab, et inimsuhetes võib ette tulla vägagi kummalisi keerdkäike. Just selline lause on kirjas Sepa värskeima romaani tutvustuses.

Adena ehk Nadežda Sepp ehk Naadi ise nimetab oma uusimat raamatut noorusmälestusteks, lihtsas vormis memuaarideks.

“See telemaailm on mulle tuttav keskkond – töötasin ju telemajas kaks aastat,” märkis autor, kinnitades, et tegemist on tõestisündinud lugude ja tõeliste inimestega. “Ainult mõnda inimest on muudetud,” rääkis Sepp.
“Kunagised kolleegid, kes on mu raamatut lugenud, on end seal ära tundnud ja ütlevad, et kõik oligi nii, nagu kirjas. Miks kirjutada fantaasiat, kui oma elust on nii palju ilusat kirjutada?”

Juba esimestelt lehekülgedelt hakkavad lugejale silma selliste tuntud inimeste nimed nagu Helgi Sallo ning Rein ja Ruth Karemäe.

See, kas filmi alal tegutsev kangelanna Nelli ongi ses teoses Naadi ise, jäägu aga saladuseks. “Ei tohi ju kõike välja rääkida,” tähendas autor naerdes.

Naadi sõnul suudab ta rohkem kui neli aastakümmet tagasi toimunut ning nähtut-kuuldut-kogetut nii hästi edasi anda tänu sellele, et pidas sel ajal hoolega päevikut.

Sepa sõnul on pooled neist inimestest, kellest raamatus juttu, meie seast juba lahkunud. “See raamat on neile omamoodi järelehüüe,” tähendas Sepp.

Pühendanud on Nadežda oma romaani aga abikaasale, keda samuti enam pole.

Sepp ei välista, et äsja trükivalgust näinud romaanile tuleb peagi järg.

29. aprillil tutvustab Adena Sepp oma uusimat teost Saare maakonna keskraamatukogus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 930 korda, sh täna 1)