Kuressaare linnavalitsus kaotab mitu ametikohta (4)

VOLIKOGU NÕUNIK: Toomas Takkis oli tõenäoliselt viimane volikogu esimees, keda Irene Valge sai ametisse nimetamise puhul õnnitleda. Foto: Sander Ilvest

VOLIKOGU NÕUNIK: Toomas Takkis oli tõenäoliselt viimane volikogu esimees, keda Irene Valge sai ametisse nimetamise puhul õnnitleda. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linnavalitsuse struktuuris koondatavate ametikohtade seas on mitmed, mis parasjagu täitmata. Samas koondatakse ka kaks ametikohta, kus töötaja olemas.

Üks neist on linnavolikogu nõuniku koht, kus on pikki aastaid töötanud Irene Valge. Teine on aga Saarte Hääle andmeil spetsialisti koht linnamajanduse osakonnas, täpsemalt Aili Saare ametikoht.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas selgitas, et kuna elanike ja eriti maksumaksjate arv linnas väheneb, siis on mõnes valdkonnas vähenenud ka tööde maht. “Linnavalitsuse struktuuri tuleb elus toimuvate muutuste valguses vastavalt vajadusele aeg-ajalt korrigeerida,” tõdes Kallas.

Nii ongi nüüd volikogule edastatud eelnõu “Kuressaare Linnavalitsuse struktuuri ja teenistuskohtade koosseisu kinnitamine”, mille eesmärk on ajakohastada linnavalitsuse struktuur tulenevalt muutunud funktsioonidest ja saavutada linna juhtimiskulude kokkuhoid teenistuskohti optimeerides.

Seega ei sisalda eelnõu pressiesindaja sõnutsi vaid koondamisi, vaid ka osakondade ja tööülesannete jagamist. “Vastuseks küsimusele võib öelda, et kavas on koondada mitmed täitmata ametikohad – linnaarst, linnakunstnik, linnageodeet, IT-nõunik,” loetles Kallas. Täidetud ametikohtadest puudutab eelnõu aga kolme kohta: kaks neist koondatakse ja ühel kohal väheneb koormus. Saarte Häälele teadaolevalt peaks koormus vähenema vanemmaakorraldajal Piret Laidil.

“Linnavalitsuse struktuuri tuleb elus toimuvate muutuste valguses vastavalt vajadusele aeg-ajalt korrigeerida”

Volikogu esimees Toomas Takkis ütles Saarte Häälele, et inimestega, keda koondamine puudutab, kõneldi sel esmaspäeval. Üks ametikohtadest, mis koondamisele läheb, on tema sõnul tõepoolest linnavolikogu nõuniku koht.

“Volikogu nõuniku kohta selles struktuuris tõesti ei ole. See koht koondatakse,” kinnitas ta. Samas tõdes Takkis, et kui kunagi oli linnavolikogul sootuks oma eraldi kantselei, siis tegelikult teenindab volikogu sisuliselt juba praegu hoopis linnakantselei. Volikogu nõunik on olnud lihtsalt linnakantselei koosseisus.

Irene Valge oma ametikoha koondamist Saarte Häälele kommenteerida ei soovinud.

Struktuurimuudatuste jõustumiseks peab eelnõu saama kinnituse ka Kuressaare linnavolikogus, mille järgmine istung toimub 24. aprillil.

Kertu Kalmus, Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 248 korda, sh täna 1)