Kalla Mööbel on Saksamaal tugevasti kanda kinnitamas (5)

LÄHEB KAS HÄSTI VÕI VÄGA HÄSTI: Robert Pajussaare sõnul läheb Kalla Mööblil alati hästi või väga hästi. Hästi tavaliselt aasta esimeses pooles, väga hästi teises pooles. Foto: Raul Vinni

LÄHEB KAS HÄSTI VÕI VÄGA HÄSTI: Robert Pajussaare sõnul läheb Kalla Mööblil alati hästi või väga hästi. Hästi tavaliselt aasta esimeses pooles, väga hästi teises pooles. Foto: Raul Vinni

Aasta algul avati Hannoveris kaasaegne 24-rajaline boolingusaal. Uudis, mis tavapäraselt siinmail erilist kõlapinda ei koguks, väärib siiski kajastust. Nimelt valmistas saali sisustuse Saaremaal tegutsev Kalla Mööbel OÜ.

Hannoveri boolingusaal oli läinud aastal 20-aastaseks saanud Kalla Mööbli jaoks suur ja oodatud projekt. Ettevõtte tegevdirektor Robert Pajussaar ütles Saarte Häälele, et boolingusaaliga seoses on tegelikult omaette lugu rääkida. Ta märkis, et Eesti mööblitootjate liit on moodustanud eraldi mööblitootjate klastri, mis sai ellu kutsutud mööblitootjate ekspordivõimekuse suurendamiseks. Üks suundi ongi müük Saksamaa turule. “Oleme grupi ettevõtetega palganud endale Saksamaal müügiagendi, kes meile igasugu projekte ette söödab,” kõneles Pajussaar.

200 000 euro suurune projekt

Ka Hannoveri boolingusaali projekt oli üks taolistest, mille sealne müügiagent leidis ja välja pakkus. “Klient aktsepteeris, et meie selle valmistame, ja nõnda me selle siis peatöövõtjana koostöös erinevate firmadega tegimegi,” tähendas ta. Praeguseks on Hannoveri boolingusaali projekt sisuliselt lõpetatud. Saal avati mänguhuvilistele tegelikult juba jaanuari keskel. “Boolinguvälju me küll ei teinud, aga tegime kõik muu – lauad, toolid, pehme mööbli, baari, ühesõnaga kõik, mis puudutab sealset mööblit,” loetles Robert Pajussaar tehtut. Mööbel sai tema sõnutsi tehtud eriprojekti alusel, disainifirma (Bost Group Berlin) oli Berliinist. “Koostöös disainifirmaga tegime sisekujunduse, mille tellija sai sellisel kujul, nagu see nüüd on.”

Pajussaare kinnitusel oli boolingusaali projekt Kalla Mööbli jaoks ääretult huvitav. “Oli väga tore tegemine,” kinnitas ta. Esimestest pakkumistest kuni valmimiseni kulus mõni kuu. “Toote valmistamisega tegelesime kaks kuud. Enne seda toimus planeerimine ja sellele kulus ka terve kuu,” märkis ta. Ühes Kalla Mööbliga oli projekti juures ametis neli firmat.

Robert Pajussaare sõnutsi oli ka sisseseade paigaldamine Kalla Mööbli rida. “Meie oma paigaldajad ja meie kirjadega autod olid Hannoveris, ilutsesid seal kesklinnas,” naeris ta. Kohapealseid allhankijaid nad paigaldajatena kasutada ei tahtnud. “Oleks tekkinud probleeme suhtlemisel ja arusaamisel ning kuna Hannover nii väga kaugel ju ei ole, läksimegi selle peale välja, et paigaldama lähevad meie oma mehed Eestist,” rääkis Pajussaar. Nõnda siis käiski Hannoveris mööblit kokku ja paika panemas ühtekokku kaheksa meest. Kõik polnud eranditult Kalla Mööbli mehed, kuid Eestist olid need kaheksa meest küll.

Selle projekti maksumus oli umbes 200 000 eurot. Kuna samal kliendil on aga kokku seitse boolingukeskust üle Saksamaa ja ta plaanib neile teistelegi uue näo andmist, on Kalla Mööblil lootust tööd juurde saada. “On lootust, et ülejäänud kuue juures saame samamoodi kaasa lüüa,” oli Pajussaar lootusrikas. Kliendil on kindel plaan vahetada aastas kahes-kolmes boolingusaalis kogu sisustus, nii et tööd peaks eritellimusel mööblit valmistaval Saaremaa firmal jaguma Saksamaal mõneks aastaks vähemalt.

Mõned projektid veel soolas

Kalla Mööblil läheb neil päevil Robert Pajussaare kinnitusel hästi. Hinnapakkumiste voorud on tihti käimas ja suheldakse aktiivselt erinevate projektide osas. “Asjad kogu aeg susisevad, aga praegu ei ole me järgmist lepingut veel teinud. Loodetavasti jõuame järgmise lepinguni õige pea,” märkis ta.

Pajussaare sõnutsi on neil päris head šansid ka paari Berliini hotelliga. Ehk teisisõnu – koostöö Saksamaaga on nii Kalla Mööblil kui ka teistel Eesti mööblitootjatel kenasti käima läinud. Koostöö on seejuures märksõna. “Kuna mahud on suured ja tähtajad üsna lühikesed, siis üksi ei veaks lihtsalt välja,” põhjendas Pajussaar.

Tegevdirektor nentis, et Kalla Mööblil läheb tegelikult alati hästi. “Meil on nii, et läheb kas hästi või väga hästi. Praegu meil läheb hästi, väga hästi läheb siis, kui aasta teine pool on käes,” kinnitas ta. Nimelt on firmal Robert Pajussaare sõnul kuidagi nõnda kujunenud, et aasta esimene pool on veidi keerulisem, aasta teine pool aga lihtsam ja aktiivsem. “Samas on see aasta meil ka alanud üle ootuste hästi.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 045 korda, sh täna 1)