Aitame SÜM-i mehed suurele Euroopa kontsertreisile

LAUL LAS KÕLADA: Järjekordses proovis on SÜM-i mehed (paremalt) Tiit Aavik, Ainar Viires, Tõnu Grepp, Olev Aru, Algis Moondu, Mikk Saarela, Sven Tehu, Margus Birkenfeldt ja Matis Sikk hakkamist täis ja laulavad just nõnda, kuis abidirigent Ester Soe “taktikepp” liigub. Foto: Sander Ilvest

LAUL LAS KÕLADA: Järjekordses proovis on SÜM-i mehed (paremalt) Tiit Aavik, Ainar Viires, Tõnu Grepp, Olev Aru, Algis Moondu, Mikk Saarela, Sven Tehu, Margus Birkenfeldt ja Matis Sikk hakkamist täis ja laulavad just nõnda, kuis abidirigent Ester Soe “taktikepp” liigub. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa meeskoori SÜM laulumehed on kutsutud maikuus Pariisi külje alla avama festivali “Colors of Europe”. Sõidueelarves laiutab kooril aga paraku korralik auk.

Koorivanem Tiit Aavik ütles, et koor on tänulik oma meeste koduvaldadele, kellest mitmed on oma laulumeeste sõitu juba toetanud. Päris kõik koduvallad pole aga veel otsuseid teinud.

Praegu on sõidueelarves veel umbes 2000-eurone auk. Seega, kui keegi tahaks SÜM-i laulumehi kontsertreisile aidata, on koorivanem rõõmuga nõus neid nn Euroopa tuuri osas valgustama. Lisaks on kooril veel paar n-ö sponsorkohta reisile kaasaminekuks. Nende lunastamiseks tuleks koori toetada aga veidi suurema summaga, kui otsene reisikulu. “Kõik variandid on võimalikud. Meie arust tõotab tulla igati põnev reis,” kinnitas Aavik.

Mis siis SÜM-i mehi ees ootab? Koor on kutsutud 17.–18. mail Pariisi lähedal Bois-le-Roi’s toimuvale festivalile “Colors of Europe” (“Euroopa värvid”), mis toimub juba kolmandat korda Euroopa Nõukogu toetusel. Esindatud on Euroopa Liidu liikmesriigid, kes tutvustavad seal end näiteks kultuuriliste etteastetega.

Tänavu on festivalil koorivanema sõnul nn Eesti ja Läänemere aasta. “Sellega seoses on kohapealsed Eesti asja ajajad just Saaremaast huvitatud,” tõdes Aavik. Esialgse info kohaselt peab SÜM esinema festivali avamisel.

Väiksemaid ülesastumisi on neil festivalil veel. Eesti saatkond ja France-Estonie’ (Prantsusmaa-Eesti) sõprusühing toovad kohale Eesti telgi, kus on väike lava, väljapanekute laud ja reklaamide-filmide-klippide näitamise võimalus. “Oleme seda, meie arust suurepärast ja suhteliselt soodsat Saaremaa tutvustamise võimalust promonud mitmele inimesele-ametkonnale, aga paraku on tagasiside sisuliselt null. See teeb natuke kurvaks,” tunnistas koorivanem.

Meeskoori mehed on oma osa Tiit Aaviku sõnul sellega täitnud, et loodavad pakkuda tasemel meeskoorilaulu. “Selleks me näeme vaeva, käime koos ja teeme päris arvestatavaid kulutusi.”

Lisaks festivalile on SÜM-il plaan põigata ka Luksemburgi. Seal on neil kavas kirikukontsert koos kohaliku Eesti naiskooriga.


Kuidas SÜM-i mehi aidata?

Kontsertturnee asju ajavad Tiit Aavik (tel 50 86 266) ja Asko Berens (tel 50 28 640). Kes tahab sponsorina kooriga kaasa sõita, saab Aaviku ja Berensiga asjast lähemalt kõnelda.

Kes leiab aga, et tahab laulumehi sõidule lihtsalt sammu võrra lähemale aidata, siis toetuste ootel on ka koori rahakott pangas: a/a 10602009870001, MTÜ Saaremaa Meeskoor SÜM.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 327 korda, sh täna 1)