Toomas Leis pani oma kodu müüki (22)

MÜÜB EMOTSIOONI JA HINGE: “Arvan, et uus omanik ei osta Tõlluste puhul mitte arendust või kinnisvara, vaid emotsiooni, hinge, ajalugu ja võimalusi,” usub Toomas Leis. Pildil Tõlluste mõisa aiamaja. Foto: erakogu

MÜÜB EMOTSIOONI JA HINGE: “Arvan, et uus omanik ei osta Tõlluste puhul mitte arendust või kinnisvara, vaid emotsiooni, hinge, ajalugu ja võimalusi,” usub Toomas Leis. Pildil Tõlluste mõisa aiamaja. Foto: erakogu

Ettevõtja ja muusik Toomas Leis pani 575 000 euroga müüki Tõlluste mõisa, mille maitsekalt korda tehtud aiamajas on Leiside pere elanud alates Saaremaale kolimisest seitse aastat tagasi.

“Koht on meile väga armas, aga täna ma tunnen, et ei ole piisavalt energiat ega ka aega mõisa arendamisse panustamiseks,” ütles Toomas Leis, kes on unikaalse mõisakoha kordategemiseks uputanud oma sõnul lugematul hulgal töötunde, hoolt ja ka raha.

Leis rääkis, et talviti on nad 3–4 kuud ära Indias ja mujal sealkandis ning majad seisavad tühjalt. Suviti on aga palju tegemist nii Kuressaare kuursaali, Ekesparre butiikhotelli kui ka GOSPA-ga.

“Ja mis on ehk kõige olulisem ja võib-olla ka proosalisem, et tahaksin oma vaba aega investeerida rohkem muusika tegemisse kui majapidamisega toimetamisse,” ütles Toomas Leis, kelle bändil Dando Wada ilmus sel nädalal esiksingel “Nähtamatu”. “Tahan muusikaprojektidega veelgi rohkem edasi tegeleda ja niikaua kui ööpäevas on ainult 24 tundi, tuleb paratamatult valikuid teha,” lausus ta.

Toomas Leis kinnitas, et mõisa müükipanek ei tähenda Saaremaalt lahkumist. “Küll on aga täiesti talumatu periood november kuni märts, mil soovin viibida mujal, teistsuguses kliimas ja võib-olla siduda seal end ka mõne ärilise väljakutsega,” rääkis ettevõtja. “Eestis olles on aga ainus koht, kus tahan olla, Saaremaa ning kindlasti jätkan ma maksimaalselt ja aktiivselt ka oma Kuressaare äridega,” kinnitas Leis, kes pärast praeguse elukoha müüki asub ilmselt elama Kuressaarde.

Toomas Leis valis Tõlluste mõisa müügiga tegelema rahvusvahelise, eksklusiivset kinnisvara müüva firma Baltic Sotheby`s International Realty. “Tegelikult ei ole ju vaja kümmet ostjat, vaid leida see üks ja õige, keda see koht kõnetab,” sõnas ta.


TÕLLUSTE MÕIS

Algupäraselt aastal 1528 rajatud mõis on kuulunud muuhulgas vahepeal ka Taani kuninga Frederik II vennale hertsog Magnusele. Aastatel 1920–1970 paiknes mõisa härrastemajas algkool, hiljem puhkebaas. Mõis koosneb täielikult renoveeritud aednikumajast, renoveerimisel olevast härrastemajast, unikaalsest aidahoonest, eraldi saunamajast, tallist, paekivist kuivatist ja pargist, kus asub tiik, Tõlluste tamm ning Suure Tõllu ohvrikivi.

Allikas: Toomas Leis

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 182 korda, sh täna 1)