Tehumardile kavandatakse automaattanklat (10)

OÜ Agola-S plaanib Salme valda Tehumardi külla automaattankla rajada.

“Koht kui selline on iseenesest olemas,” ütles Tehumardi puhkekeskuse omanik, ettevõtja Ago Liblik, kelle sõnul on praegu käsil ettevalmistustööd. Nimelt on taotlus detailplaneeringu esitamiseks algatatud ja läbirääkimised mitme tanklaketiga käimas.

Libliku sõnul ei ole tal tankla rajamisel mitte mingisugust ärilist eesmärki, vaid pigem soov pakkuda nii kohalikele kui ka turistidele võimalust saada kütust lähemalt kui Kuressaarest ja Kärlalt. “Näiteks tädi, kes tahab muru niita, peab hirmsasti organiseerima, et saaks linnast viis liitrit bensiini,” tõi Liblik näite. Sama lugu on turistidega, kes tulevad näiteks mereäärt pidi sõites Kaali, Angla, Panga kaudu ja tahaksid Sõrve säärde minna, ent lähimad tanklad asuvad mõnekümne kilomeetri kaugusel.

Ago Liblik lisas, et Leisi vald tegi ju endale tankla, miks siis Salmel ei tohiks tanklat olla. “Kadedus on vahel ka edasiviiv jõud,” muheles ta.

Tankla asukohaks on planeeritud Kuresaare – Sääre maantee Lümanda ristmik. Mõõtmetelt ei tuleks tankla suur, vaid selline, et oleks võimalus tankida diislikütust ja ühte sorti bensiini. “See projekt ei ole nädala- ega kuupikkune, see võib venida veel kauem,” arvas Ago Liblik.

Salme vallavanem Kalmer Poopuu ütles, et loomulikult oleks vallal heameel, kui kõik läheks nii, et nende vallas oleks jälle tankla. Nagu paljudes maakohtades, oli ka Salmel tankla aastaid tagasi täitsa olemas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 996 korda, sh täna 1)