Leisi koolis on homme avatud uste päev (FOTOD) (12)

Homme on kõik huvilised oodatud Leisi keskkooli teabepäevale. Võimalik on tutvuda koolimajaga, kohtuda uue klassijuhatajaga, külastada tunde, kasutada tasuta ujulat ja saada täiendavat infot kooli ja õppekorralduse kohta.

“Kui laps elab Leisi vallas, on tal oluliselt odavam käia Leisi koolis, mitte linnakoolis,” nimetab Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ühe olulise põhjuse, miks võiksid Leisi vallas elavad pered eelistada sealset keskkooli. Liiati on kõigile õpilastele tasuta lõunasöök, spordiringid ja ujulakasutus koolipäeval. Samuti transport kooli ja koju. Neile, kellele ei sobi kooli bussiliin, antakse maakonnaliinidel sõitmiseks tasuta kiipkaardid. Siiani on ka majutus õpilaskodus olnud sümboolse tasu eest.

“Kui on tulemas õppimishuvilisi noori kaugemalt, saame õpilaskodukoha anda ka tasuta,” lubab vallavanem, lisades samas, et ainus, mida vald ei saa lubada, on järelevalve. Õpilaskodus elamine on nagu elu üürikorteris, kus tuleb ise hakkama saada nii õppimise kui ka kõhumurede lahendamisega. Samas on see hea võimalus harjuda iseseisva eluga.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 169 korda, sh täna 1)