Uuele vallale pakuti 50 nime (9)

Kolme valla, Kaarma, Kärla ja Lümanda ühinemisläbirääkimiste käigus korraldatud nimekonkursi tulemusena saadetakse volikogudele valiku langetamiseks nimed Saaremaa vald, Lääne-Saare vald ja Südasaare vald. Nii otsustas eile Kärlal koos olnud ühinemisläbirääkimiste juhtkomisjon. 

Kokku pakuti avalikul konkursil välja 50 nime. Neist huvitavamad olid juhtkomisjoni hinnangul näiteks Kääralda, Kilplala, Vahesaare, Kadastiku, Suurevalla, Kolmjala, Uuevalla ja Keskpunkti.

Ühinemisteemalisel kodulehel on avaldatud ka uue valla võimalik üldstruktuur. Selle kohaselt on vallavanema otsealluvuses kantselei ja raamatupidamine. Samuti on vallavanema alluvuses kaks abivallavanemat. Ühele neist alluvad haldusosakond ning ehitus- ja planeerimis- ning keskkonnaosakond. Teine juhib haridus- ja kultuuri- ning spordiosakonda ja sotsiaalosakonda. Struktuuris on ette nähtud ka Kärla ja Lümanda teeninduspunktid.

Ühinemislepingu projekt on praeguseks saadetud valdade komisjonidele ülevaatamiseks ja ettepanekute tegemiseks. Tuleva nädala alguses toimuvad taas valdade vahelised töörühmade koosolekud, kus projekt ühiselt üle vaadatakse. Pärast seda esitatakse lepingu projekt heakskiitmiseks volikogudele.

Rahva arvamust ühinemise kohta küsitakse 25. mail.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 969 korda, sh täna 1)