Egiptuses puhkavad saarlased paanikaks põhjust ei näe (2)

Kuigi välisministeerium ei soovita suurenenud julgeolekuohu tõttu Egiptusesse puhkama sõita ning reisikorraldajad Novatours ja TEZ Tour on edasised reisid sinna tühistanud, kinnitavad Egiptuses puhkavad saarlased, et sealne kuurordielu on rahulik.

Reisibüroo Wris Kuressaare kontori reisikonsultandi Maret Kivi sõnul kinnitasid Wrisi vahendusel Hurghadas puhkavad kolm saarlast, et praegu on seal kõik rahulik.

“Päike paistab, turistide seas pole mingit ärevust märgata,” ütles Saarte Häälele Hurghadas viibiv Andre Sõrm. Mees, kes on ennegi Egiptuses puhkamas käinud, ei ole oma sõnul täheldanud, et olukord praegu rahutum oleks, kui on olnud tema varasematel käikudel. Ka sellest, et eestlased enne planeeritud tagasilennuaega ehk järgmist esmaspäeva, koju tagasi toodaks, pole tema sõnul veel midagi kuulda. Sama kinnitas ka reisikonsultant Maret Kivi.

Andre Sõrme sõnul peeti siis, kui ta puhkusereisi ostis, Egiptuse kuurortides puhkamist ohutuks. “Ka praegu pole siin paanikaks mingit põhjust,” sõnas Sõrm, lisades, et kuurordist väljapoole saarlaste seltskond niikuinii sõita ei kavatsenudki.

“Päike paistab, turistide seas pole mingit ärevust märgata.”

Kuressaares elaval Liisi Lõol, kes plaanis koos abikaasaga järgmisel nädalal, 10. aprillil, Egiptusse Sharm El Sheikhi pulmareisile sõita, on aga muretsemiseks põhjust. “Minu reisikorraldaja GoAdventure on praegu teatanud, et selle nädala reisid toimuvad, ja seega olen äraootaval seisukohal,” rääkis Tartus asuva vahendajafirma kaudu reisi ostnud Lõo. “Kuna järgmise nädala kohta pole veel mingit teadaannet tulnud, on Egiptuse reisi vahetamine mõne teise reisi vastu meile rahaliselt kahjulik, sest praegu kehtiksid meile ju tavalised annulleerimistingimused.”

Liisi Lõo märkis, et tal oleks kahju, kui juba mõnda aega tagasi plaani võetud ja pikalt ette valmistatud Egiptuse reis ära jääks. “Seda enam, et tegu on pulmareisiga,” sõnas ta.

Maret Kivi sõnul on neid saarlasi, kes Wrisi vahendusel järgmisel nädalal Egiptusse sõitma peaks, vaid mõni üksik. “Kas reis toimub, seda me veel ei tea, sest reisikorraldaja GoAdventure pole veel teada andnud, kas nad jätkavad lende või mitte,” tõdes Kivi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 710 korda, sh täna 1)