Saaremaa festivalide saareks (1)

Tänases lehes kirjutame uudsest ideest muuta Kuressaare peatänav järgmise aasta augustis teatrilavaks. Ja mitte harrastusteatrite mõõduvõtmise kohaks, vaid ikka üle-euroopalise või miks mitte ülemaailmse teatrifestivali toimumise kohaks.

Selline idee võib esmapilgul tunduda teostamatu. Kui vedajateks on aga selle ala maailmakogemusega tegijad, siis miks mitte. Seda enam, et teistes riikides toimuvadki sellised festivalid väiksemates linnades, mitte pealinnas.

Loomulikult eeldab selline üritus võimsat reklaamikampaaniat, sponsoreid ja organiseerijatelt suurt tööd. Kuid võimatu selle elluviimine ei ole.

Juhul kui saab teoks mõte ehitada Saaremaale 2000 kohaga konverentsisaal ja jätkuvad senised suurüritused nagu ooperi- ja merepäevad ning neile lisanduvad tänavu esimest korda peetud spaafestivali-laadsed ettevõtmised, võiks Saaremaad lõpuks täie õigusega nimetada turismisaareks.

Järgmise aasta teatrifestivali toimumine selgub lähikuudel ja sõltub suuresti rahastusest. Aga nagu ütles külaline Armeeniast: lisaks ideele peab kohalikel inimestel olema valmisolek festivalikülalisi vastu võtta. Firmadel aga mõistmine, et toetuseks antud raha tuleb hiljem mitmekordselt tagasi.

Kas näeme lähiajal kodutänaval maailmatasemel teatrit, sõltub seega ennekõike meist endist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 130 korda, sh täna 1)