Saare info- ja töömessil ei pakkunud tööd keegi

Läinud nädalavahetusel Auriga kaubanduskeskuses toimunud Saaremaa info- ja töömessil ei osalenud peakorraldaja, Kuressaare noorte huvikeskuse noorsootöötaja Merlin Helmi sõnul paraku mitte ühtegi ettevõtet-ettevõtjat-töökohapakkujat.

Seda erinevatel põhjustel. “Töökuulutused täidavad oma eesmärki piisavalt, töölesoovijate hulk on suur ja valik lai, meeskonnad olid juba komplekteeritud, töökorraldus – messi aeg ei sobinud –, vähene kasu eelmisel aastal osalemisest jne,” loetles Helm põhjuseid, miks tööandjaid kohale ei tulnud.

Kohal oli siiski 15 organisatsiooni, tööhõive tugiteenuste pakkujad, noorteorganisatsioonid, mõned MTÜ-d. “Kes otsisid kohalikust suvisest hooajatööst veidi erinevat tegevust, siis arvan, et nemad ei pidanud pettuma.”

Helmi sõnul võis messilt leida võimalusi vabatahtlikuks teenistuseks nii kohalikus kogukonnas, Eestis kui ka välismaal, aga ka õppimise ja vaba aja veetmise võimalusi. Noori käis messil saja ringis.

Helm arvas, et sellisel kujul nad järgmisel aastal messi enam ei korralda. Ideid ja mõtteid, mida järgmisel aastal realiseerida, et asju teistmoodi teha, on siiski mitmeid. Et töömess on vajalik, ei kahelnud laupäevasel üritusel Merlin Helmi kinnitusel keegi.

“Osapoolte edasine tõhusam koostöö peaks paremini tagama, et mess oma nime õigustaks ning kõik osalejad ja külastajad leiaksid oma ootustele vastavat infot.”

Statistikaameti andmetel on Saaremaa noored vanuses 16–24 Harjumaa noorte järel tööga hõivatuse poolest Eestis teisel kohal. “Tundub meie turismipiirkonnas igati usutav – noortele sobivaid töökohti on hulgi ja seda eriti turismihooajal, mida kinnitavad ka rohkearvulised töökuulutused,” arvas Helm.

Eesti töötukassa teenusekonsultant Kairit Lindmäe leidis samuti, et Saaremaa noored on aktiivsed tööotsijad, soovivad väga tööle minna ja tööd teha. “Nad otsivad nii hooajalist – suveks, koolivaheajaks – kui ka osalise ajaga tööd õppimise kõrvalt,” sõnas Lindmäe.

Saaremaal on praegu töötukassas registreeritud 124 noort vanuses 16–24 aastat. Lisaks on tööturul noori, kes ei ole töötuna arvel, kuid soovivad siiski tööd leida. “Mess täitis meie arvates oma eesmärgi,” nentis Lindmäe.

Osalejad said sealt mitmesugust infot, sh ka töötukassa teenustest, välismaale tööle minemisest (EURES). “Kahjuks ei osalenud tööandjaid, aga loodame, et tööotsijad said neile vajaliku info kätte.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 412 korda, sh täna 1)