Miss Graatsia tiitel kuulub Britha Kuldsaarele

PARIM VÕIMLEMISKAVA: 9.a klassi neiude Karin Viilupi, miss Graatsia 2013 Lilia Kivi, Elviira Vanatare, Sandra Auliku ja tänavu miss Graatsiaks kuulutatud Britha Kuldsaare vabakava kuulutati konkursi parimaks. Foto: Diana Õun

PARIM VÕIMLEMISKAVA: 9.a klassi neiude Karin Viilupi, miss Graatsia 2013 Lilia Kivi, Elviira Vanatare, Sandra Auliku ja tänavu miss Graatsiaks kuulutatud Britha Kuldsaare vabakava kuulutati konkursi parimaks. Foto: Diana Õun

Esmaspäeval Saaremaa ühisgümnaasiumis peetud konkursi finaalis valiti kooli parimad võimlemis- ja tantsukavad ning kuuluti välja tänavune miss Graatsia – Britha Kuldsaar.

Konkursi finaalis esitatud seitsmest võimlemiskavast osutus parimaks 9.a klassi vabakava.

Põhikooliastme laureaaditiitel kuulub samuti 9.a klassile – hüpitsakava-loovtöö eest, mille autorid olid Britha Kuldsaar ja Sandra Aulik. Tunnustusauhind läks 5.b klassile nende lindikava eest.

Gümnaasiumiosa võimlejatest kuulub laureaaditiitel 10.c klassi rühmale, kes esitas lindikava. Tunnustusauhinna said aga vabakavaga üles astunud 12.c klassi võimlejad.

Neljast tantsukavast oli seekord parim 7.b klassi kava, laureaadiks tunnistati 10.a klassi rühm. Tunnustusauhind anti 9.a klassi tantsijatele hiphopikava-loovtöö eest, mille autorid olid Alice Berens ja Kerttu Kütt.

Innustusauhinna vääriliseks tunnistati 6.b klassi rühma ning 12.a ja 12.b klassi rühma võimlejate vabakavad, samuti 12.c klassi tantsukava.

Miss Graatsiaks valitud Britha Kuldsaar 9.a klassist oli saadud tiitli üle üllatunud ja õnnelik.

“Konkurents oli tugev,” kinnitas ta.

15-aastane Britha on võimelnud üle kümne aasta. “Võimlemises on nii palju loomingulisust ja võimalust tundeid väljendada,” leiab ta.

Britha sõnul nõuab see ala üksjagu tööd – ta ise käib saalis võimlemas kolm korda nädalas ja harjutab usinasti ka teistel päevadel. Vastne miss Graatsia on individuaalvõimlejana võistelnud nii Eestis kui ka 2012. aastal Peterburis. Võimlemisel on oma osa ka ta tulevikuplaanides. “Kes teab, võib-olla saab minust treener,” lausus Britha.

Võistluse korraldaja, võimlemisõpetaja Tiiu Haaviku hinnangul läks konkurss nii hästi, et oma sõnul oli ta koju minnes õnnest lausa uimane. “Kui lapsed ikka midagi tegema hakkavad, teevad nad seda väga hästi,” kinnitas Haavik tänavusi kavasid meenutades. Ka sellega, et Kuldsaar miss Graatsiaks valiti, jäi ta väga rahule. “Britha on tiitli vääriline – kõige graatsilisem,” sõnas Haavik.

Konkursi žüriisse kuulusid peamiselt SÜG-i oma õpetajad Indrek Peil, Merje Oopkaup, Ljuba Paju ja Aime Metsmaa, ent ka kooli kolm külalist Saksamaalt.

Liikumisaastale pühendatud võimlemis- ja tantsukavade konkursi eesmärk oli kavade koostamise kaudu õpilaste loovuse arendamine ning võimlemise ja tantsulise liikumise propageerimine õpilaste hulgas. Konkursil osalesid 5.–12. klasside õpilased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 864 korda, sh täna 1)