Kuressaare ootab jälle teenetemärgi kandidaate

Kuressaare linnavolikogu kuulutas eelmisel neljapäeval taas välja taotluste vastuvõtmise, selgitamaks, kellele anda tänavu Kuressaare linna teenetemärk. Linna teenetemärk antakse üle linna sünnipäeval. Alates 1998. aastast on teenetemärke välja antud 21.

Linnavolikogu nõuniku Irene Valge sõnul on kandidaate nende aastate jooksul esitatud 35. Märkida võib, et kuigi teenetemärgi pälvinud tituleeritakse tihti “aukodanikeks”, siis tegelikult teenetemärgi kavaler linna aukodanik siiski pole.

“Linna teenetemärgi pälvinud on kahtlemata ka austusväärsed (linna)kodanikud, kuid mitte linna aukodanikud,” selgitas Valge. Tegelikult on Kuressaare linna põhimääruses linnapoolse tunnustuse avaldusena kirjas ka aukodaniku tiitel, kuid seda pole seni veel välja antud. “Igaks asjaks oma aeg,” sõnas Valge.

Linna teenetemärgi statuudi töötas 1997. a välja kunagine linna kultuurikomisjon, mida siis juhtis Kaie Holm. Hõbedast märgi kavandi autor on Kaljo Ellik, kes muuseas ka ise 2008. aastal teenetemärgi pälvis.

“On loomulik, et tunnustamiseks esitatud isikud on enamasti pisut soliidsemas eas, sest tunnustamise aluseks on ikkagi teatud osa inimese elutööst,” märkis Irene Valge. Seni on noorim teenetemärgi kavaler 2003. aastal märgi saanud Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa, kes toona oli 48-aastane.

Valge sõnul maksab Kuressaare linn igale pensioniikka jõudnud teenetemärgi kavalerile linna sünnipäeva puhul toetust ühe alampalga suuruses summas. Samuti on märgi omaniku pärijatel õigus taotleda vastava avaldusega ühekordset toetust kuni kolme alampalga suuruses summas.

“Linn püüab oma lugupidamist üles näidates märgi kavalere nende tähtpäevadel meeles pidada, samuti palutakse neid võimaluse korral osalema linna olulisematel üritustel,” rääkis Irene Valge.


Teenetemärk

Teenetemärgi taotlused palutakse linnakantseleisse raekoja II korrusel toimetada kinnises ümbrikus märgusõnaga “Teenetemärk” hiljemalt 17. aprillil kell 12. Selgitus, miks kandidaat teenetemärki väärib, peaks sisaldama kandidaadi ülesloetud teeneid.

Kandidaate on õigus esitada Kuressaare linnavolikogu liikmetel, Kuressaare linnavalitsusel, linnapeal ja Kuressaares tegutsevatel kodanikeühendustel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 112 korda, sh täna 1)