Kedrus jõudis kõrgliigasse (FOTOD) (1)

MEENUTAVAD: Küünlad manalateele läinud tantsijate ja juhendaja mälestuseks süütavad rühmavanem Eha Ennemuist (vasakul) ja 25 aastat Kedruses tantsu löönud Aino Kirr. Foto: Sander Ilvest

MEENUTAVAD: Küünlad manalateele läinud tantsijate ja juhendaja mälestuseks süütavad rühmavanem Eha Ennemuist (vasakul) ja 25 aastat Kedruses tantsu löönud Aino Kirr. Foto: Sander Ilvest

Laupäeval tähistas Laimjala rahvamaja tantsurühm Kedrus pidulikult oma 25. tegutsemisaastat.

Sünnipäevalapsi ja nende sõpru, Sakla tantsurühma Viktooria ja ülemere-külalisi, rahvatantsurühma Tantsulust 60 + Lihulast, tervitasid esmalt kõikse pisemad – tulevased memmed-taadid. Etteaste lõppes ühises tantsuringis sünnipäevalastega.

Seejärel süüdati küünlad ja meenutati Maimu Maksimovit ja Ludmilla Kirri, keda enam tantsuringis pole. Samuti rühma esimest juhendajat Silvia Muuli. Kedrust on aastate jooksul juhendanud ka Malle Pihl, Mae Nõu, Lee Lipp ja Eevi Pärt.

“On olnud kehvemaid ja paremaid aegu, aga alati olen teilt tuge saanud,” ütles oma tervituskõnes Laimjala vallavanem Vilmar Rei. “Üks on kultuuritegemise pool, aga teine on see, et te nii lõbusalt koos käite,” tähendas Rei, kelle sõnul on Kedruse ümber 25 aastat lõbus elu käinud.

Vallavanem kinkis igale tantsijale lilleõie ja luges ette luulesalmid ning tantsijail tuli mõistatada, kelle kohta need käivad. Ka Laimjala rahvamaja endine juhataja Mae Nõu oli kirja pannud tantsijaid iseloomustavad luuleread, kuid kandis need ette lauldes: “Kui kuulsin, et teil pidu, panin paberile ridu, sest laulu sees pole nalja, te iial ei saa sealt välja.”

Pärastpoole ütles Nõu, et Laimjala memmede fenomen on, et nad ei aja taga au ega kuulsust, vaid teevad kõike enda jaoks. “Nad on heas mõttes hullud, kes on valmis igasuguste ideedega kaasa tulema.”

Rahvamaja praegune juhataja Mikk Rand pani oma soovid veini sisse ja kinkis memmedele paradiisiõuntest koduveini Paradiisilonks, mille ta ise pudelisse pannud. Sakla Viktooria juhendaja Ulvi Põldemaa luges ette Kuno Lahe kevadise retsepti, et pea poleks kärbseid täis ja jalad oleksid ikka tantsusammudeks valmis.

Sakla ja Lihula naised esitasid “Sünnipäevavalsi”. Tantsulust 60 + juhendaja Marje Hinsberg ütles puuvilju sisaldavat “koduapteeki” ja lilleõit üle andes, et 25 aastat on ühe tantsurühma jaoks tugev saavutus. Saarte Häälele rääkis ta, et sõprussuhted Laimjala memmedega on tasapisi tekkinud. Laupäeval olid nemad teist korda saarel, Laimjala memmed on aga kaks korda Lihulas käinud. “Nad on toredad rõõmsad memmed, hästi optimistlikud kogu aeg,” kiitis Lihula rühma juht.

Pärsama laulu-, tantsu- ja pillinaiste õnnitlused andis üle Hilja Koel, kes ka ise Kedruses 16 aastat kaasa löönud. Peolisi üllatas ka Sakla Saara (Linda Raad), kes sünnipäevalastele kiledal häälel teatas, et nad on nüüd “kõrgemas liigas, tõsine tööaeg käes ja tuleb titetegemisega pihta hakata”.

“Kedruse memmedega on alati nalja saanud, nad ei pelga ka enda üle naerda,” ütles rühmavanem, vanuselt noorim tantsija, laupäeval juubelit tähistav Eha Ennemuist, lisades, et naer on ju terviseks, nii et nad on üks tervistedendav punt! Pensionäride ekskursioonidel moodustavad Kedruse memmed alati tuumiku. Esinemas on Kedrus käinud memme-taadi pidudel ja maakonna tantsupidudel, külla on neid kutsunud teised maakonna tantsurühmad või ka muud seltskonnad. “Väga lõbus ja pool-eksprompt esinemine oli Audla küla kokkutulekul,” meenutas Ennemuist.

Algusest peale on Kedruses tantsinud 84-aastane Aino Kirr, kelle sõnul on kõik juhendajad olnud vahvad ja tublid. Viimased kaks aastat rühma juhendanud Eevi Pärt Lihulast, kes on ametilt inglise keele, kehalise kasvatuse ja rahvatantsu õpetaja, kiitis, et tegemist on vahva seltskonnaga. “Naudin, et saan siin käia,” kinnitas Pärt, kes ise tantsib Lihula rahvatantsurühmas. Tema sõnul on üle mere proovides käia küll keeruline, ent põnev ka. “Ma ütlesin Ehale alguses, et aitan paar kuud ja siis otsite uue juhendaja. Septembris tuli telefonikõne, et proov hakkab, kas sa ei tulegi?” meenutas Pärt. Niisiis tuli alla anda.

Kuus aastat Kedruses tantsinud Nelly Pihl märkis, et neil on toredad naised. “Jalg vahel valutab, aga nii kui tantsida saab, valud kaovad,” naeris ta.

Tantsuks mängis sünnipäevapeol Meelis Mereäär.


Kedruse tantsusammud

Aino Kirr, Paula Väli, Urve Kiivits, Helga Kalle, Helgi Anupõld, Milvi Rapp, Veeve Nõu, Nelly Pihl, Tiina Otsason, Annelie Murekas, Laine Ennemuist, Eha Ennemuist, Arma Õun ja Linda Püüa.

Varem on Kedruses tantsinud Aita Kald, Vaike Plank, Linda Tarvis, Marje Aus, Salme Kallas, Külli Kala, Hilja Koel ja Ulvi Saat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 483 korda, sh täna 1)