Uue valla nimeks saab tõenäoliselt Euroopa vald (17)

Kaarma, Kärla ja Lümanda valla ühinemisega seoses märtsi lõpuni kestnud uue valla nimekonkurss ei olnud lehe trükki mineku ajaks veel lõppenud, kuid suure tõenäosusega tehakse uue valla nimega kummardus Euroopale, soovides valla nime abiga tõusta Euroopa Liidu mastaabis oluliseks turismitegijaks.

Saarte Häälele öeldi nimekonkursi žüriist, et jooksvalt on silma peal hoitud kõikidel pakutud nimedel. “Sõelale on praegu jäänud kaks,” ütles anonüümsust palunud allikas.

Nime valikul lähtutakse sellest, et see sobiks kõigile kolmele vallale.

“Alguses kaldus vaekauss selgelt KärLüKa poole,” rääkis žürii liige. Seda just põhjusel, et selles nimes on kõik vallad esindatud. “Siis otsustasime, et mõtleme ikkagi suuremalt, ja viimasel päeval tuligi pakkumine Euroopa vald.”

See sobib konkursi korraldajate sõnutsi nagu rusikas silmaauku. Esiteks kõnetab selline nimi kõiki, teiseks asub ju Euroopa keskpunkt teadupoolest Kärla vallas Mõnnuste külas. Selle fakti saab kohe rakendada ka uue valla teenistusse.

“Teeme Euroopa Liidule kindlasti ettepaneku, et edaspidi võiks europarlament oma väljasõiduistungeid korraldada Mõnnustes,” rääkis nimekonkursi “vilepuhuja”. Teatavasti sõidetakse praegu igas kuus Brüsselist Strasbourg’i.
Regionaalpoliitika ja Euroopa ühtsustunde huvides oleks väike Mõnnuste küla selleks igati sobilikum. Kui nimi ära kinnitatakse, antakse kohe sisse ka vastavad paberid Mõnnustesse suure, 3000-kohalise konverentsikeskuse rajamiseks. Taristu on Kärla vallas peaaegu olemas. Täiesti kasutult seisab praegu Kogula lennuväli, kust viimati tõusid lennukid õhku 1961. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 451 korda, sh täna 1)