Kuressaare kehtestab linna külastajatele maksu (41)

NINAKONTROLL: Kuigi ninade tuvastamise süsteem on veel Hiinas välja töötamisel, näitas Kuressaare linnapea Hannes Hanso, kuidas linna värvides vihmavarjuga kontrolör põhimõtteliselt töötada võiks. Foto: Raul Vinni

NINAKONTROLL: Kuigi ninade tuvastamise süsteem on veel Hiinas välja töötamisel, näitas Kuressaare linnapea Hannes Hanso, kuidas linna värvides vihmavarjuga kontrolör põhimõtteliselt töötada võiks. Foto: Raul Vinni

Ammu- ja paljuräägitud idee, et Kuressaare taolisel kuurortlinnal võiks olla külastusmaks, peaks teoks saama veel enne turismihooaja algust.

“Linnavalitsuses on väljatöötamisel uuenduslik kava linna eelarve suurendamiseks,” kinnitas Saarte Häälele Kuressaare linnapea Hannes Hanso.

Hanso sõnul on uus linnavalitsus mõelnud juba esimesest ametisse astumise päevast, kuidas saaks eelarvetulusid maksude abiga suurendada. Seda just eelkõige linna külastajate arvelt. Seni pole leitud veel ühtegi kriteeriumi, mille abil külastajaid loendada. Nüüd jõuti geniaalsele lahendusele: lugemise aluseks võetakse levinud ütlemine “per nina”.

Hannes Hanso ütles, et on kasutanud oma tutvusi ja Hiinas on juba väljatöötamisel uudne tehnika, mis keskendub inimese identifitseerimisele tema nina järgi. “Iga uus linna külastav nina peab maksma külastuslõivu,” kinnitas Hanso.

Saarte Häälele on ka sosistatud, et kuna linnas on võimul sotsid, tuleb ka lõivumaksmine astmeline ehk “tähtsad ninad” peavad maksma rohkem.

Kontrollpunktid ninade kontrollimiseks paigaldatakse kõikidele linna sissesõiduteedele. Muu hulgas saab kontrollpunktide rajamisega suurendada ka Kuressaare elanike tööhõivet. Kuna töö on vastutusrikas, siis kujuneb ka palk keskmisest suuremaks ja samas sõltuv loendatud ninade arvust.

Linnapea märkis, et lisaks kontrollpunktidele on kavas asutada ka mobiilne patrull. “Kuna on karta, et kõik külalised ei pruugi linna peamistel sissesõiduteedel asuvaid kontrollpunkte läbida, on komplekteerimisel eraldi patrullid, kes kontrollivad linnaäärsetest metsadest ja ka Põduste lahe piirkonnast tulijaid,” selgitas ta. Hanso lisas, et Abruka saare poolt tulijate ninakontrolliks pannakse kokku väike, kuid efektiivne mereseiretiim.
Ninagrupile on lubanud spetsiaalse laeva ehitada Alunaut.

“Alunaudi patrull-laev sobib selleks ülesandeks kindlasti hästi, kuna see paadiseeria ongi tuntud oma tavapärasest erineva ninakuju poolest,” ütles lehele Alunaudi juht Mark Muru. “Ja nagu teada, siis nuusivad Alunaudi paadid merel ikka väga kiirelt ja vihaselt ringi.”

Hannes Hanso ütles, et kui ninade kontrollimine hakkab tulu tooma, püstitatakse pärast esimest aastat linna keskväljakule ka kauaoodatud ausammas. Ninale. “Konkurss kuulutatakse välja käesoleva kirjutise avaldamisega,” kinnitas Hanso.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 496 korda, sh täna 1)