Keskerakonna Saaremaa piirkond ühineb Läänemaaga (2)

Keskerakonna Saaremaa piirkonna aastakoosolekul langetati otsus ühineda parteikaaslastega Läänemaal ja usaldada ühisväe juhtimine Jaanus Karilaiule.

“Saarlased läänlastele sellise ettepaneku tõesti tegid, nii saarlased kui ka läänlased kiitsid mõtte ühehäälselt heaks ning seega hakkab Saare- ja Läänemaa Keskerakond oma poliitikat koos ajama,” ütles erakonna Saare- ja Läänemaa piirkonna vastne juht Jaanus Karilaid.

Tema sõnul määratleti Saaremaa piirkonna aastakoosolekul ka esimesed tegevussuunad. “Esiteks saatsime majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile signaali, et lõpetataks poliitiline segadus ja vastuoluline retoorika parvlaevaliikluses. Uuringud ja majandusnäitajad tõestavad, et parvlaevaliiklus on praeguse vedajaga aasta-aastalt paranenud, reisijate rahulolu on tõusnud ja seetõttu on riigi ülesanne anda eraettevõtjale stabiilsus edaspidiseks arenguks.”

Teiseks soovib Keskerakonna Saare- ja Läänemaa piirkond poliitilise hämamise lõpetamist Saaremaa silla ehitamise teemal. “Teades, et sillaehitus läheb maksma ca 200 miljonit eurot, on meie hinnangul otstarbekam suunata see raha regionaalpoliitikasse, haridusse ja töökohtade loomisse,” lausus Karilaid.

Viimased kaks aastat Keskerakonna Saaremaa juhina ametis olnud Jaanika Rikko ütles, et tema endas potentsiaali ühisväe vedamiseks ei näinud. “Tunnen, et minu jõud juhina on raugenud ja soovin edaspidi pühendada enam aega isiklikule elule,” sõnas ta.

Keskerakonna Saaremaa varem 10-liikmeline juhatus on nüüd kaheksaliikmeline. Aseesimeestena kuuluvad juhatusse Jaanika Rikko, Tõnis Kipper ja Astrid Sepp, liikmetena Mart Mäeker, Tiiu Kallas, Arnold Lokna, Viivi Sepp ja Tiiu Mölder.

Nii Keskerakonna Saare- kui ka Läänemaa piirkonnas on ligi 300 liiget.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 416 korda, sh täna 1)