Kahutsi maalinnal müttas laupäeval ligi sada talgulist (3)

OIVALINE TALGUPÄEV: Päikselisel laupäeval puhastati võsast suur osa Kahutsi maalinnast. Hetkelise puhkepausi on endale lubanud (vasakult) Eve Sirp, Tiina Treima, Toivo Treima ja Giuseppe Lonera. Foto: Halliki Hanso

Ligi sada Pöide valla elanikku ja inimesi mujaltki osales laupäeval Kahutsi maalinna võsast puhastamise talgutel. Kuue tunniga võeti hinnanguliselt maha ligi tuhat kantmeetrit võsa.

Kolmteist meest täristas jämedamaid puid ja põõsaid maha mootorsaega, peenemate okste lõikamiseks kasutati võsalõikureid.

“Bensiin ja ketiõli olid valla poolt. Tööriistad võtsid talgulised kodust kaasa. Töökindaid jagasime välja kakskümmend paari. Enamikul talgulistest olid needki isiklikud,” teavitas talgujuht Maire Käärid.

Pöide vallavanem Andres Hanso tõi kohale ka puiduhakkuri, millega purustati suur osa raadatud võsast. Hakkpuitu veeti terviserajale katteks ning Kõrkvere päevakeskuse ja MTÜ Aderkasid tujutare jaoks kütteks. Hakkurile ja kolmele talgulisele jagus tööd veel pühapäevakski.

Osa võsast tassiti maalinnal süüdatud lõkkesse, et tähistada president Lennart Meri 85. sünniaastapäeva ja Suure Lennu kaart. Arvatavasti vuhises Kaali kraatri tekitanud meteoriit aastatuhandeid tagasi ka üle Kahutsi.

“Nüüd avaneb maalinnale hoopis teine pilt. Arhitektuurimälestis on võsast välja tulnud. Tegime ära uskumatult suure töö. Koostöös peitub jõud. Inimesed andsid endast parima,” kiitis Käärid.

Linnuse kolm külge on okstest puhastatud. Tagumine külg ootab järge. Seal jätkub töö ilmselt järgmisel nädalal.

Töötegijate jaoks keedeti kaks välikatlatäit suppi. “Arvestasime ka taimetoitlastega. Kümme liitrit tegime nende jaoks,” märkis Maire Käärid.

Huvilisi jagus maalinna kaema nii talgupäeval kui ka pühapäeval, kui Andres Hanso seal oma meeskonnaga hakkuriga võsa purustas.

Pöide vallavalitsuses on plaane peetud, kuidas heakorrastatud maalinna paremini eksponeerida. Vallavanem Andres Hanso sõnul on midagi konkreetset veel vara välja öelda. Üks on aga selge – suvekuudel seal midagi põnevat ikka korraldatakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 605 korda, sh täna 1)