Swedbanki kontori endine juht tüürib edaspidi töötukassat (3)

TUTTAV MAJA: Kohtumiselt tulevaste kolleegidega saabus Ave Reimaa-Lepik rõõmsas tujus ja kevadvärvides lillekimbuga. Foto: Sander Ilvest

TUTTAV MAJA: Kohtumiselt tulevaste kolleegidega saabus Ave Reimaa-Lepik rõõmsas tujus ja kevadvärvides lillekimbuga. Foto: Sander Ilvest

Aprillist juhib Eesti töötukassa Saaremaa osakonda Swedbanki Kuressaare kontori kauaaegne juhataja Ave Reimaa-Lepik.

“See maja (Kuressaare Ajamaja, kus asub ka Swedbanki Kuressaare kontor – toim) tekitab muidugi nostalgiat,” tunnistas eile oma tulevaste kolleegidega kohtunud Ave Reimaa-Lepik, kes aasta eest jaanuaris lahkus samas majas asuva Swedbanki kontori juhataja kohalt.

“Jällenägemisrõõm nende inimeste silmis, kellega olen varem nii tööalaselt kui ka mittetööalaselt kokku puutunud, andis julgust, et mu otsus kandideerida oli õige.”

Ave Reimaa-Lepik otsustas töötukassa Saaremaa osakonna juhataja konkursil osaleda, kuna leidis, et selle organisatsiooni väärtused ja tõekspidamised ühtivad tema omadega.

“Samuti oli mulle oluline toimetada edasi just Saaremaal ja kasutada eelmise tööandja juures omandatud kogemusi,” rääkis 20 aastat panganduses ning kümme neist Hansapanga ja Swedbanki Kuressaare kontori juhatajana töötanud naine.

Reimaa-Lepiku sõnul peab ta uude ametisse asudes oluliseks olla kõigepealt “üks suur kõrv” ja viia end kurssi nii nende teemadega, millega personal iga päev kokku puutub, kui ka tööotsijate muredega.

“Selles töös on mul kindlasti palju arenguruumi ja avastamist,” sõnas Reimaa-Lepik.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul said Ave Reimaa-Lepiku kasuks otsustamisel määravaks tema varasem töö- ja juhtimiskogemus, orienteeritus tulemustele ja hea analüüsivõime.

“Tema motivatsioonikirjas, mille palusime kirjutada kõigil kandidaatidel, avaldusid kõige paremini meie organisatsiooni väärtused,” ütles Paavel. “Kuna ta on kaua panganduses töötanud, on olemas ka eeldused, et koostöö erinevate partneritega, näiteks tööandjate ja omavalitsustega, läheks ladusalt edasi ja paremaks.”

Paavel iseloomustas uut juhatajat kui toredat inimest, kes on Saaremaa patrioot.

Saarte Hääle küsimusele, kas uue juhataja tulekuga ootavad siinset osakonda ees ka muudatused töökorralduses, vastas Meelis Paavel, et suuri põhimõttelisi ümberkorraldusi pole praegu ilmselt tarvis. “Küll võib töökorraldus muutuda või pigem laieneda seoses eelseisva töövõimereformiga – tõenäoliselt saame kliente oluliselt juurde,” lausus Paavel. Ta möönis, et see võib koguni tähendada, et töötukassa Kuressaare kontoris tuleb luua lisatöökohti.

Meelis Paaveli hinnangul oli avalik konkurss Saaremaa osakonna juhataja kohale väga tugev – osales 24 inimest, kellest 13 pääses esimesse vestlusvooru. Teise vestlusvooru kutsuti kolm inimest, kellest juhatajaks sobinuks Paaveli kinnitusel kõik.

“Kahjuks tuli valik teha ainult ühe kasuks,” sõnas Paavel.

Ave Reimaa-Lepik on sündinud-kasvanud Viljandis, kus omandas ka põhi- ja keskhariduse.

Kõrghariduse sai ta Tallinna pedagoogikaülikooli matemaatika-füüsikateaduskonnas, magistrikraadi aga Tallinna ülikoolis. Reimaa-Lepik on abielus, tal on gümnaasiumiealine tütar ja poeg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 152 korda, sh täna 1)