Orissaare vald kunagisest prügilast ei loobu (2)

Endine Tumala prügimägi, mille Orissaare vald aastaid tagasi sulges, on nüüd kavas kasutusele võtta sotsiaalmaana ja tekitada sinna võimalusi sportimiseks.

“Kindlat plaani veel ei ole, mida me seal teha tahaksime, kuid pikemas perspektiivis tahaksime seda kindlasti arendada,” ütles Orissaare vallavanem Vello Runthal, täpsustades, et sinna võiks teha näiteks terviseraja, kelguraja vms.

Nimelt tahab riik vallavanema sõnul seda maatükki endale, aga vald ei taha sellest loobuda. “Inimesed on ju harjunud seal käima, seal saavad nii lasteaia- kui ka koolilapsed liugu lasta,” ütles vallavanem, kelle sõnul on see ikkagi Orissaare valla kõige suurem mägi.

Tema sõnul kasutatakse kunagist prügimäge intensiivsemalt just vastlapäeval. Sõltub muidugi sellest, millised on ilmaolud. Kui on lund, on ka kelgutajaid.

Küsimusele, kui suured on šansid, et see maa jääb Orissaare vallale, vastas vallajuht, et kui nad suudavad ära põhjendada, siis see maa neile kindlasti ka jääb.

Tumala prügimägi suleti 1997. aastal ja neli aastat hiljem oli ta muudetud kõigile nõuetele vastavalt keskkonnaohutuks. Orissaare külje all asuva mäe suurus on 120x 55 m ja kõrgus ligi kümme meetrit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 297 korda, sh täna 1)