Lõkke tegemisel ja grillimisel tuleb järgida ohutusnõudeid

Päästeamet tuletab meelde, et lõkke tegemisel ja grillimisel tuleb järgida ohutusnõudeid.

Päästeameti pressiesindaja Liina Reinsaar teatas, et viimaste nädalate jooksul on hooletu lõkketegemine põhjustanud üle Eesti juba palju kulupõlenguid. Selleaastane varane kevad on päästjatele toonud palju tööd – 248 metsa- ja maastikutulekahju, millest mõned on edasi levinud ka eluhoonetele. Varasematel aastatel on kulupõlengud nõudnud ka inimelusid.

Seepärast tuletabki päästeamet meelde, et täiesti ohutut tuletegemist ei ole olemas ning seetõttu tuleb valvas olla ja tulel silm peal hoida. Nii saab õnnetuse korral põlengu ise kiiresti ära kustutada ja suurem kahju jääb tulemata.

Lõket tohib teha vaid mittesüttival pinnasel ja tuld ei tohi üksi jätta. Käepärast tuleb hoida ämber veega või tulekustuti. Alla ühemeetrine lõke peab paiknema hoonetest ja metsast vähemalt 10 meetri kaugusel. Üle ühemeetrine lõke peab paiknema hoonetest vähemalt 15 meetri kaugusel ja metsast 20 meetri kaugusel. Üle kolmemeetrise lõkke tegemiseks on tarvis juba kohaliku omavalitsuse luba. Tugeva tuule korral lõket teha ei tohi, sest sel juhul on tuli kiire levima kulusse, metsa, eluhoonetele või muule varale.

Üha rohkem inimesi on alustamas ka grillihooaega. Tuleb meeles pidada, et grill tuleb paigutada tasasele pinnale ja hoonest kaugemale. Lahtise leegiga grill peab asetsema hoonest, põlevmaterjalidest, metsast ja kuivanud taimestikust vähemalt viie meetri kaugusel ja söegrill vähemalt kahe meetri kaugusel. Rõdu on hoone osa ja rõdul grillida ei tohi!

Maastikupõlenguid põhjustab eelkõige inimeste hooletus, ohutusnõuetele mittevastav lõkketegemine või hooletult maha visatud hõõguv tikk või suitsukoni. Kulupõletamine on seadusega keelatud ja rahatrahviga karistatav.

Infot tuletegemise täpsemate nõuete ja kohalike omavalitsuste heakorraeeskirjade kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 171 korda, sh täna 1)