Kudjape terviseraja ümbruses vedelev prügi ootab koristajat (4)

“SUUR SAAK”: Eile pärastlõunal terviserajale suundunud Martin Anja ja Silver Hinno sattusid teelt puude alla astudes suurema risuhunniku otsa. Foto: Sander Ilvest

“SUUR SAAK”: Eile pärastlõunal terviserajale suundunud Martin Anja ja Silver Hinno sattusid teelt puude alla astudes suurema risuhunniku otsa. Foto: Sander Ilvest

Läinud sügisel suletud Kudjape prügila asemele rajatud tervisepargi ümbruses vedeleb siin ja seal prügi. Eriti risune on tervisepargini viiva sõidutee ääres asuv metsaalune. Selle prügi koristajat vähemalt esialgu ei paista leiduvat.

Pähklimetsa tee ääres kõrguvate puude aluse on tuul prügi täis pillutanud. Siin on nii pakendeid, kilekotte, vanu nässakaid kaste kui ka taarat. Küll mitte ühes hunnikus koos, pigem vedelevad need suurel maa-alal laiali. Seda nii enne Kudjape ümberlaadimisjaama ja jäätmejaama kui ka kaugemal, endisest prügilast ja praegusest tervisepargist üle tee.

OÜ Saaremaa Prügila juhataja Mihkel Paljak tõdes, et teisel pool sõiduteed kasvavate puude all on sellisel kevadisel ajal prügi laiali igal aastal. Kunagi on seda tema mäletamist mööda koolilapsedki koristamas käinud. Prügila vastutusalalt Paljaku kinnitusel see prügi pärineda ei saa.

Paljak arvas, et metsa alla laiali pillutatud jäätmed võivad olla pudenenud ümberlaadimisjaama sõitvatelt autodelt, aga ka inimesed loopivat oma prügi lihtsalt metsa alla. Prügila juhataja rääkis, et on ise näinud, kuidas inimesed tulevad ja poetavad prügi maha, mitte ei sõida sellega jäätmejaama väravatest sisse. “Tõesti, seda prügi seal on, aga nii kui ta sinna kukub, ta sinna jääb.”

Prügila juhataja rääkis ka, et kui mööda Pähklimetsa teed edasi sõita, umbes sinna, kuhu parasjagu puiduladustusplatsi rajatakse (millest ka Saarte Hääl on kirjutanud), leidub sealgi ümbruses hulgaliselt rämpsu ja prügi. “See on ropp, mis seal on,” sõnas Paljak.

Kõneldes praeguseks suletud prügilast ehk nüüdsest tervisepargist, siis seal leiduva prügi – klaasikillud, vedelema jäetud joogitopsid ja tühjad pudelid – lubas Mihkel Paljak kas või isiklikult ära koristada. “Ma olen seal juba koristanud ja koristan ka edasi, kui seal midagi on, sest mäge ma pean hooldama, täpsemalt Saaremaa Prügila peab hooldama. Seda ma teen ka nende järelt, kes seal läbustavad,” nentis ta.

Mis puutub aga Pähklimetsa tee äärsete puude all vedelevasse prügisse, siis selle kohta ütles Paljak, et tegemist on Kaarma valla teega. Seega võiks arvata, et teeäärse prügi koristamine on pigem valla rida. Kaarma vallavanem Andres Tinno tänas toimetust selle eest, et Saarte Hääl nende tähelepanu prügisele kohale juhtis, ja kinnitas, et nad uurivad asja. “Tutvume olukorraga ja vastame järgmise nädala jooksul,” lubas Tinno.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 711 korda, sh täna 1)