Kaasav eelarve peaks klaariks saama jaanipäevaks (2)

TOOB UUSI TUULI: Kuressaare ametikooli õpetaja, kaasava eelarve üks eestvedajaid Merit Karise on sattunud ajakirjanike piiramisrõngasse. Teda küsitlevad Margus Muld rahvusringhäälingust ja Ivika Laanet Saarte Häälest.  Foto: Taavi Tuisk

TOOB UUSI TUULI: Kuressaare ametikooli õpetaja, kaasava eelarve üks eestvedajaid Merit Karise on sattunud ajakirjanike piiramisrõngasse. Teda küsitlevad Margus Muld rahvusringhäälingust ja Ivika Laanet Saarte Häälest. Foto: Taavi Tuisk

Kuressaare linnaeelarve üht uuenduslikku osa, kodanike ettepanekute põhjal laiali jagatavat 30 000 eurot hakatakse jagama minimaalselt 500 eurot maksvatele projektidele.

Kaasava eelarve töörühm on praeguseks jõudnud niikaugele, et vastava määruse eelnõu on välja töötatud ja volikogu järgmisel istungil loodetakse saada ka volinike heakskiit.

“Me näeme seda ka laiemalt linnakodanikega suhtlemise võimalusena,” märkis kaasava eelarve üks eestvedajaid Merit Karise.

Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni kuuluv Karise ütles, et kui isegi mõni projekt ei mahu või ei sobitu eelarvesse, saab seda ehk ikkagi kasutada. Seega on esitatavate projektide temaatika seinast seina.

Kaasav eelarve, mida praegu Eestis kasutab vist ainsana Tartu linnavalitsus, tähendab põhimõtteliselt projektide rahastamist.

Töögrupi kinnitusel saab ideid esitada igaüks, misjärel korraldatakse osaluskohviku vormis kohtumine ja ideede esitajate nõustamine. Seejärel hakatakse ideid väljatöötatud hindamiskriteeriumide põhjal komisjonides hindama.

Kaalumisele tulevad näiteks idee teostamise kestus, kasusaajate arv, jätkusuutlikkus jne. Hindamistulemused avalikustatakse ja seejärel lähevad ideed avalikule hääletusele, kus hääletada saavad vaid Kuressaare linna kodanikud.

Hääletus on salajane ja nii elektrooniline kui ka paberil. Elektroonilise keskkonna väljatöötamine käib ning Merit Karise sõnul saab see valmis minimaalsete kuludega ja hoogtöö korras.

Elektroonilise keskkonna väljatöötamisega tegelev Kristjan Jansen kinnitas komisjoni koosolekul esinedes, et prototüüp on olemas. Üsna pea on plaanis üks hoogtööpäevak, mille jooksul keskkond valmis tehakse ja testitakse.

Esialgse ajakava järgi peaks ideede esitamine kestma aprilli lõpust mai keskpaigani. Pärast nõustamisüritust saab ideid kuni juuni alguseni täiendada. Hääletamine peaks toimuma juuni keskpaigast jaanipäevani ning linnavõimud kinnitaksid hääletustulemused pärast jaanipäeva.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 721 korda, sh täna 1)