Rajaleidja keskust asub juhtima Inga Teär (3)

INGA TEÄR:  Tundus, et mul on väärt kogemuste pagas ja kõik muu vajalik selleks tööks olemas. Foto: Sander Ilvest

INGA TEÄR: Tundus, et mul on väärt kogemuste pagas ja kõik muu vajalik selleks tööks olemas. Foto: Sander Ilvest

SA Innove avab Saare maakonnas 1. septembril karjääri- ja õppenõustamiskeskuse Rajaleidja, mille juhiks sai maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna noorsoonõunik Inga Teär.

Huvi Rajaleidja Saaremaa keskuse juhi ameti vastu oli SA Innove juhatuse liikme Robert Lippini sõnul päris suur. Avalikule konkursile laekus avaldus kümnelt kandidaadilt, neist viis kutsus Innove grupitöödele.

Vestlusvooruks jäi sõelale kaks kandidaati.

Lippin tõdes, et otsust teha ei olnud lihtne, kuna mõlemad kandidaadid olid väga tugevad. “Lõpliku otsuse langetas Saare maavalitsus, kellelt palusime vastust küsimusele, kumb kandidaat saaks Saaremaa keskuse juhina uutes oludes paremini hakkama. Nii langeski valik Inga Teäri kasuks.”

Viisteist aastat noorsoonõunikuna töötanud Inga Teär ütles Kadi raadio uudistele, et teda ajendas Rajaleidja keskuse juhiks kandideerima kaks põhjust. Esiteks isiklik arenguvajadus ja teiseks töökogemus nõustamis- ja alaealiste asjade komisjonis.

“Tundus, et mul on väärt kogemuste pagas ja kõik muu vajalik selleks tööks olemas,” lisas Teär, kelle eesmärk uues ametis on noorsootöö kvaliteeti maakonnas parandada ja tõsta.

Rajaleidja keskus peab plaanide kohaselt tööd alustama 1. septembrist. Keskuses on kavas pakkuda eri- ja sotsiaalpedagoogilist, logopeedilist ja psühholoogilist nõustamist. Samuti hakkab keskus vahendama karjäärinõustamist ja karjääriinfot ning korraldama maavalitsuse asemel maakondliku nõustamiskomisjoni tööd.

Rajaleidja keskus avatakse Saaremaa õppenõustamiskeskuse ruumides Kuressaares Lossi tn 1.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 085 korda, sh täna 1)