Kodanikujulgus tõuseb

Viimase paari nädala jooksul kirjutame juba teist korda tublidest kodanikest, kes roolijoodiku sõidutahtmisele julgelt veto peale panevad. Kahjuks soovivad sellised inimesed anonüümseks jääda ja seetõttu ei saa me lehelugejatele vahendada ka nende tegutsemise motiive ja tundeid, mis neid sel hetkel valdavad.

Purjus juht autoroolis on ilmselgelt kõrgendatud ohu allikas ja tema takistamine seega kiitust vääriv. Kuid seda peaks tegema nii, et oma elu ohtu ei satuks. Rasked metsaveokid võivad kümneid tonne kaaluva kaubaauto üheskoos peatuma sundida. Kui sama teeks aga sõiduauto, oleksid tagajärjed kurvad.

Arvesse võttes seda, et kohe algab turismihooaeg ja Saaremaale saabub taas rohkem rahvast, kellest osa end tihtipeale ka äärmiselt vabalt tunneb, võiks politsei kaaluda mõtet näiteks Liiva keskusse statsionaarne kontrollpost paigutada. Või siis mõelda spetsiaalsele patrullile, kes suveperioodil Kuivastu–Kuressaare peamaanteel korda hoiaks. Ikka selleks, et parvlaevalt tulijate ja sadamasse kiirustajate ülemeelikust taltsutada.

Kaaskodanikke kutsuks aga julgelt sekkuma igasugustesse korrarikkumistesse, sest kogukonnatunne on ju aegade algusest olnud saarelise eluviisi lahutamatu osa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 123 korda, sh täna 1)