Eliitkomando võistlus tuleb tänavu Kuressaares

Foto: Alar Truu

Kuressaare päästjate jaoks viimastel aastatel väga edukalt läinud Eliitkomando võistlus toimub tänavu juulikuus esmakordselt Kuressaares.

Kuressaare päästjad on päästealase kutsemeisterlikkuse võistluse Eliitkomando võitnud kahel korral, 2011. ja 2013. aastal. 2012. aastal jäädi Viljandi järel teiseks.

Kodupubliku ees saavad saarlased oma eelmise aasta tiitlit kaitsta 10.–11. juulini kestva mõõduvõtmise käigus.

Lisaks Eliitkomando 2014 võistlusele toimuvad Kuressaare linnastaadionil, tennisehalli esisel platsil, puhkealal asuval haljastul ja selle vastas parklas samaaegselt Eesti meistrivõistlused tuletõrjespordis.

Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe ütles Saarte Häälele, et Kuressaarde oodatakse ligi 300 inimest, neist mandrilt 250.

“Kuna Eliitkomando ja meistrivõistlused toimuvad kõrvuti väga meeldivas kohas, on oodata väga meeldejäävat üritust nii võistlejate kui ka publiku jaoks,” tähendas Lindmäe.

Kuressaare päästekomando pealik Arne Kana ütles, et lisaks tiitlikaitsmisele püütakse omalt poolt korraldada võistlused nii, et kõigil võistlejatel oleks hea võistelda ning pealtvaatajatel huvitav jälgida ja kaasa elada.

Kuu aega varem, juuni alguses toimub aga Leisis vabatahtlike päästjate foorum, mis esmakordselt korraldatakse Saaremaal ja on pühendatud Leisi vabatahtlike päästjate ühingu loomise 85. sünnipäevale.

Leisi oodatakse umbes 150 vabatahtlikku päästjat, toimuvad tuletõrjeautode rongkäik, seminar Leisi koolis, laupäevaõhtune simman kõigile huvilistele ja sportlikud jõukatsumised.

“Tuleb lõbus ja tore üritus,” kinnitas Margus Lindmäe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 564 korda, sh täna 1)