Valjala volikogu võttis 2014. a eelarve vastu (2)

Valjala vallavolikogu teisipäevasel istungil kinnitati 2014. aasta eelarve.

“Eelarve on läbinud komisjonides mitu lugemist ja on vastuvõtmiseks küps,” ütles Valjala vallavanem Aare Martinson. Vallavanema sõnul on eelarve kümne protsendi võrra suurem kui läinud aastal ning ka tulumaksulaekumisega ollakse jätkuvalt plussis. Eelarve summas 1 miljon 333 068 eurot võeti vastu 9 poolthäälega, üks volinik jäi erapooletuks.

Suuremate planeeritud investeeringutena nimetas Martinson teede mustkatte alla viimist, Valjala põhikooli poiste- ja tüdrukute duširuumi renoveerimist, Sakla muuseumi sisetööde lõpetamist, maalinnale elektriliinide viimist, lasteaiale jalgrattatee ehitamist, vallamaja õhksoojuspumpasid ja külade viidastamist.

Valla rahvamaja põranda lihvimine põhjustas arutelu ning otsustati veel analüüsida ja kalkuleerida, kas kasulikum on teha uus põrand või uuendada vana.

Praegu lapsehoolduspuhkusel olev valla planeerimise ja maakorralduse spetsialist Pille Pukk ja tema asemik Tiina Orav tutvustasid valla üldplaneeringut, millele komisjonid peavad oma hinnangu andma. Kuna üldplaneering on kehtestatud 2011. aastal, siis valla spetsialistide arvates see muutmist ei vaja ja on ajakohane.

Vallavanem Aare Martinson tutvustas valla arengukava aastateks 2014–2020. Volikogu liige Aive Mõistlik tõi välja, et ka Valjala alevikku oleks korralikke viitasid vaja.

Valla majandusjuht Aare Külaots rääkis valla teede kehvast olukorrast ning tegi ettepaneku võtta teede korrastamiseks laenu. Nimelt on vallavalitsusse viimastel nädalatel laekunud avaldusi mitme küla elanikelt, kes kurdavad viletsate teede üle. Näiteks Undimäe küla elanikud on nõus teeremonti ka ise kaasfinantseerima. Pärast kaevamistööde lõppemist ootavad kordategemist ka Valjala aleviku Teemeistri ja Köstri tänav.

Volinik Enn Pukk ütles, et kui on tiheda asustusega piirkond, tuleb sealne tee kindlasti korda teha. Volikogu esimees Liilia Eensaar tegi ettepaneku moodustada komisjon, kes hindab teede olukorda aprilli alguses. Komisjoni kuuluvad Kert Kreem, Sulev Peäske, Aare Külaots, Aare Martinson ja Liilia Eensaar.

Volikogu liige Kaire Kiil märkis, et ikka ei ole leitud lahendust külalaste bussisaatja küsimusele. Liilia Eensaare sõnul peavad selle kohta oma seisukohad kujundama nii vallavalitsus kui ka komisjonid ning teemat hakatakse uuesti arutama maikuu istungil.

Kaire Kiil kurtis ka pikalt vältavaid voolukatkestusi. Viimati olid Kallemäe kool ja Kallemäe elanikud elektrita kolm päeva järjest. Vool puudus ka Ohessaares ja Väljakülas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 279 korda, sh täna 1)