Metssead oo vad tüidsad (1)

Sie moainimene oo ikka vist kohe sedandi ilma loodud, et niisamma kõõnusta ta easte’p oskagid. Neh, ehkkid paergu oo alles poastukuu, olli laupa-pühabe seda sodipõletamise suitsu ikka igaspool nähe.

Seda vad oksarisu aas ju talve läbi hullusti alla. Ma’p mäleta kisse olli, kis arvas, et niipalju oksi põle küll õue pialt enne ühegid voasta kokku pidan korjama, kut seevoasta. Muidugid oo paergu just viimne aeg omad maribuaad koa üle voadata.

Neh, ja nüid oo selle lume koa uuesti ää sulatan ja soab juba roabitseda koa. Muidugid, kellel nee vad metssead oo õuepialsed pahampidi tõngun, nendel oo ikka vist ühna nutumaik suus. Ma voata ikka, et Liivavahe ju meitel sur kena oolitset koht, aga nee reod oo sial sillaeared nii ää sonkin, kut oleks keegid sahaga üle köin. Tia kas piab akkama talgute kordas õigeks lappima? Aga kavvakest seda rahu siiskid oo? Tulavad aga jälle nühkides ja püörvad kõik segamini. Ja nende elukate vastu ep aita ükskid ussi- ega püssirohi.

Kui ilmad jälle sõukseks säotiks veab, juu siis katsub roosida ja muud peenemad näputööd tiha. Kis tahab midagi uut juure õppi, siis selle jäuks oo koa võimalus. Liival käsitüöselsi uudes ruumis, neh sellessammas, mis nende kohaliku omaalgatuse rogrammi rahadega korda sai tehtud, oo tuleva laupa ja pühabe kangasjalgade pial kudumise õpituba. Mõlema pääva kellu kümnest kuieni. Esimese pääva pannase kangas üles ja teese pääva siis katsutse kududa koa. Õpetama tuleb Veinika Värnik ja koolitamine oo puhta tuimuidu. Ja kui siis juba tüö minema akkab, siis edaspidi soab selsi kangasjalgade pial omale ise siilikuriide koa kududa.

Neh nõukse õppemise jäuks oo paergu just paras aeg. Kuu aa pärast oo juba jüripäe möödas ja siis lähäb põllutüödega rutuks.

Lastel akkab nüid sie viimne kooliveerand pihta. Pitk ja raske ta tuleb. Kui ikka kenad ilmad õues, no katsu siis koolitarkust taga aada. Jõudu nendele munukstele! Ehk sie ull viiruste aeg soab koa kenade ilmadega äkist läbi. Sii olli kuulda-nähe seda vad tõbe ikka kohe hullusti. Tia olli sie nüid sia- või kitse ripp, aga sirakili võttis kohe mitmeks päävaks, kõik, kelle kätte sai ja kinni püidis.

Vat sõuksed lood ja laulud. Olge siis munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 390 korda, sh täna 1)