Liikumisrühmadest pürivad suurele peole Kärla ja Gymnastica neiud (3)

NÄITAVAD ÕPITUT: Esiplaanil neiud Gymnasticast Anita Mäetalu (vasakul) ja Maarja Pannel. Taga paistab Marta Neeme. Foto: Raul Vinni

NÄITAVAD ÕPITUT: Esiplaanil neiud Gymnasticast Anita Mäetalu (vasakul) ja Maarja Pannel. Taga paistab Marta Neeme. Foto: Raul Vinni

Eile näitas Kuressaare kultuurikeskuses tantsusamme ette kaks liikumisrühma – võimlemisrühm Gymnastica (juhendaja Tiiu Haavik) ja Kärla neiduderühm (juhendaja Virge Varilepp).

“Muljed on väga toredad,” ütles liigijuht Kersti Kull, lisades, et tüdrukud on teinud väga tublit tööd. “Oleme kavadesse pannud ka suhteliselt rasked pähklid, sest konkurss on suur,” märkis Kull, kelle sõnul pääseb tuhandest tüdrukust väljakule umbes nelisada.

Liikumisrühmade ülevaatus sai alguse eile Saaremaalt ning kui on üle vaadatud kogu Eesti neidude liikumisrühmad, antakse teada, kes pääseb peole ja kes mitte.

Kokku tuli rühmadel selgeks õppida neli tantsu. Tantsupeo üks kunstnikke Mari-Liis Sau (kelle isa on Saaremaalt Sõrvest pärit helilooja Olev Sau) mõtles liikumisrühmadele välja nii kleidid kui ka suured tiivad. Ta märkis, et see kõik on olnud suur ja pikk protsess, mida nad on koostöös Kersti Kulliga ette valmistanud ligi kaks aastat. “Ja tüdrukud oskavadki neid tiibu ja nupplinikuid kasutada,” rõõmustas Sau.

Gymnastica juhendaja Tiiu Haavik oli pärast ettetantsimist ilmselgelt rahul ja õnnelik. “Tüdrukud olid tõesti tublid, ka Kärla neidude rühm,” kinnitas ta.

Kuna selgeks tuli saada ka kaks rahvatantsu, siis õpiti neid koostöös Kärla rühmaga ja muidugi omandati palju ka õppematerjali, DVD-de abiga. “Seda hirmu ei olnud, et tegemata jääb,” muigas Tiiu Haavik. “Me ei ole üheltki tantsupeolt välja jäänud ja loodame, et nüüd ka ei jää.”

Kui eelmine kord, 2010. aasta laste tantsupeol sai Tiiu Haaviku tüdrukutest platsile 19, mis oli kõige suurem arv ühest maakonnast, siis nüüd tahab tema rühmast tantsupeole pääseda 16 tantsijat.

Gymnasticas on tantsijaid 9.–10. klassist nii Saaremaa ühisgümnaasiumist kui ka Vanalinna koolist, üks neiu on Leisist.

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu kestavad 4.–6. juulini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 463 korda, sh täna 1)