KG hakkab mudilastele programmeerimist õpetama

Aprillis alustatakse Kuressaare gümnaasiumis pilootprojektiga, mille eesmärk on välja selgitada võimalused 1. klassides programmeerimisõppe käivitamiseks uuel õppeaastal.

Praegused 1. klassi õpilased on oodatud liituma programmeerimisringiga, kus tutvutakse hiire, klaviatuuri, loogika- ja mõtlemismängudega ning ehitatakse LEGO roboteid. Esmase õppe eesmärk on luua valmisolek programmeerimisega tegelemiseks tulevikus.

Ringi juhendaja Madli-Maria Naulainen kirjutab koolilehes Meie KG, et tänapäeva tehnoloogiast tulvil maailmas pannakse programmeerimisoskus kõrvuti kirjutamis-, lugemis- ja arvutamisoskusega.

Programmeerimise algtõdede tundmine loob võimaluse uute asjade õppimiseks. Lugemis- ja kirjutamisoskus avardab lapse edasisi võimalusi ja võimekust märkimisväärselt, sama kehtib programmeerimise kohta.

“Tüdrukutele võib progemise teema avada arvutiteaduse külgi, mida nad varem ei ole tajunud, juba enne, kui nendeni jõuab kahjulik sõnum arusaamast, justkui oleks arvutimaailm pigem meeste valdkond,” kirjutab Madli-Maria Naulainen.

Tema sõnul on programmeerimine oskus, mille õppimine ei sõltu vanusest. Kui varem peeti programmeerimist vaid kallilt makstud erialaspetsialistide oskuseks, siis tänapäeval on suur hulk veebilehti ja tooteid loodud progemise õpetamiseks just lastele.

Madli-Maria Naulainen teatab, et lapsevanemad, kes soovivad, et nende laps liituks programmeerimisringiga, saavad sellest märku anda aadressil madlimaria(a)oesel.edu.ee selle nädala jooksul. E-kirjas tuleb teatada lapse nimi, klass ja vajadusel täpsustada ajalised eelistused.

Ring hakkab esialgsete plaanide kohaselt kokku tulema üks kord nädalas pärast tunde.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 156 korda, sh täna 1)