Sukeldujad avavad sadamas ehtsa kõrtsi (14)

Kuressaare linnavalitsuse eilsel istungil kinnitati Kuressaare sadama jahtklubi hoone kohvikuruumi rendile andmise kirjaliku enampakkumise tulemused. Pakkumisi kohvikuruumide rendilevõtmiseks oli vaid kaks.

Linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallase sõnul otsustati leping sõlmida OÜ-ga Ilus Elamus kolmeks aastaks rendiga 6 eurot 1 m² kohta kuus. Kokku seega 1287 eurot kuus ja renti makstakse 1. maist kuni 30. septembrini.

Kommunaalkulusid maksab rentnik aga aastaringselt.

Osaühing Ilus Elamus peab ka Panga pangal populaarset sukeldumiskeskust.

Osaühingu juhatuse liige Moonika Ein ütles Saarte Häälele, et maikuu algul avavad nad tõepoolest Kuressaare sadamahoones kõrtsi. “Igas sadamas peab kõrts olema!” kinnitas Ein. Kõrtsis pakutakse saaremaiseid või siis lihtsalt eesti roogasid. Kindlasti tulevad menüüsse ka kalaroad. “Mingit gurmeerestorani me sinna ei tee,” lubas Moonika Ein. Koduõlut kõrtsis pakkuma ei hakata, küll aga on ettevõtjail koostöösidemed ühe mandrimaal asuva pruulikojaga, kes hakkab pruulima spetsiaalset kõrtsiõlut.

Uuel rentnikul pole plaanis hoones suurt remonti ette võtta, sest avamiseni on aega jäänud lihtsalt liialt vähe. “Linnavalitsuselt saime vastuse alles nüüd ja suurt remonti teha ei jõua me enam puhtfüüsiliselt,” selgitas Moonika Ein.

Bändid hakkavad Kuressaare jahisadama kõrtsis esinema esialgu vaid nädalavahetustel, kui külastajaid rohkem. Mis saab talvel, tulevased kõrtsipidajad veel valmis mõelnud ei ole, kuid ürituste korraldamise võimalusega on siiski arvestatud.

Kertu Kalmus, Tõnu Veldre

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 672 korda, sh täna 1)