Metsavedu rikub riigiteed (6)

Foto: Sander Ilvest

Metsamaterjali piiranguteta vedu sundis Kuressaares tööl käiva Marika Ausi ajakirjanduselt abi otsima. Tema sõnul on metsavedajad Järise–Asuka riigitee rööplikuks sõitnud. Kolm korda päevas sõidab seda teed liinibuss ja korra päevas postiauto. 

Kuigi enne viimast lume tulekut hööveldati tee üle, on olukord nüüdseks endine või veel hullem. Aus andis tee hullust olukorrast kolm nädalat tagasi teada maanteeameti infotelefonile helistades, kuid mingit kasu pole sellest olnud, kuigi teehooldajad lubasid olukorraga kohapeale tutvuma tulla.

Marika Aus ei mõista, miks sellele teele ei seata massipiiranguid, kui on selge, et rasked metsaveokid tee ära lõhuvad. “Ma pole ainus, kes Kuressaares tööl käib. Kaks korda päevas seda teed sõita on tõeline piin,” oli Aus teemeeste peale pahane.

Sama olukord oli tema kinnitusel ka sügisel, kui tee sõideti rööplikuks vähemalt kolm, kui mitte neli korda. Olukord paranes alles külmade tulekuga.

Konkreetseid metsalangetamiskohti ta välja tuua ei osanud, sest langid olevat laiali kogu kaheksa kilomeetri pikkuse kruusatee ulatuses.

Maanteeamet avalikustab kruusateede korrastamise kava järgmisel teisipäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 196 korda, sh täna 1)