Kokaõpilane pürib Prantsusmaale võistlema

Tallinna teeninduskoolis reedel toimunud noorte meistrite valikvõistlusel EuroSkills’ile osales ka Kuressaare ametikooli teise kursuse kokaõpilane Tuule Kivihall.

“Sõelale jäi kaks kokaõpilast, üks nendest Tuule,” ütles ametikooli toitlustuse õppesuuna juhtõpetaja Õile Aavik. Valikvõistlusel osales kolm õpilast, kes pidid valmistama kolmekäigulise lõuna.

“Mul läks tõesti hästi,” ütles Tuule Kivihall pärast võistlust.

Tuule tunnistas, et ettevalmistusaeg jäi seekord veidi lühikeseks, sest kuu alguses osales ta “Noore meistri” võistlusel hoopis teenindajana. Nimelt õppis ta paralleelselt kokaametiga ka kelneriks.

Nelja tunniga valmima pidanud kolmekäigulise söögikorra eelroa toorained olid forell ja merikoger ning pearoaks maisikana. Magustoidus olid kohustuslikud komponendid kohupiim ja pohlad. Lisaks tuli magustoit flambeerida ehk alkoholiga põlema panna. Kerges marinaadis meega küpsetatud kana tekitas kohtunikus soovi seda proovida. “Ta ütles, et minu kana nägi väga seksikas välja,” edastas Tuuli kohtuniku arvamuse.

EuroSkills’ile kandideerivad õpilased jätkavad ettevalmistusi lähikuudel nii Eestis kui ka Soomes. Tuule ise on aprilli algusest praktikal Tallinna tipprestoranis Ö. “See, kes Eestit esindama hakkab, otsustatakse juunis,” ütles ta.
EuroSkills 2014 kestab 2.–4. oktoobrini Põhja-Prantsusmaal Lille’is. 30 erialal võistlevad Euroopa noored 27 riigist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 233 korda, sh täna 1)