Juu Jääb algab tänavu juba jaanipäeval (1)

Armastatud tulevikumuusikafestival Juu Jääb, järjekorras sedakorda juba 18., toimub tänavu nädala võrra varem, kui on olnud viimastel aastatel – 24. juunist 29. juunini.

Põhjus, miks festival nädalapäevad varem algab, on lihtne. Juuli algul on ju Tallinnas suur laulu- ja tantsupidu ning festivali peakorraldaja ja “isa” Villu Veski ei taha inimesi keerulise valiku ette seada. “Seepärast ongi Juu Jääb nädala võrra varem,” põhjendas Veski. Juuni lõpus, pärast jaanipäeva, on Juu Jääb tema sõnutsi ka mõned korrad varem toimunud.

Tegelikult stardib Juu Jääb aga juba juuni alguses. “Võib ka öelda, et üks Juu Jääbi üritus avab Kuressaare suve,” naeris Veski, kelle sõnul on esimene Juu Jääbi kontsert või eraldi üritus 6. juunil Kuressaare kuursaalis. Seal tutvustatakse festivali lähemalt, üles astub ka üks tänavustest välismaa bändidest ja üks Eesti esinejatest. “On justkui ühe päeva sees üks väiksem Juu Jääb ja see ütleb tere nii Juu Jääbile kui ka üldse Saaremaa suvele,” selgitas Villu Veski. Veelgi enam, umbes sealkandis – juuni alguses – saab Kuressaare kuursaal ka 125 aastat vanaks. “Sedapidigi on see tähtis sündmus,” nentis Veski.

Festival ise algab, nagu juba öeldud, jaanipäeval. Kahel esimesel päeval saab teoks Juu Jääbi “eksootiline väljaanne”, mis tähendab, et festivalipaik pole neil päeval teps mitte Muhu, vaid Mändjala – Saaremaa Thalasso spaa n-ö tagahoov. “Sinna toome esinejaid väga eksootilistest maadest, pakutakse ka nende maade eksootilisi toite ja kuna Thalasso spaas on teatavasti viit eri tüüpi saunu ja Mändjalas ilus liivane mererand, saavad inimesed veeta need mõlemad päevad ja õhtud seal ja seda kõike nautida,” rääkis Villu Veski. Milliste eksootiliste maadega tegu, mis muusika ja toidud neil päevil Mändjalga jõuavad, tehakse teatavaks maikuu algul.

Festivali kolmandal päeval toimub üks kontsert, nagu juba traditsiooniks saanud, Kuressaares Arensburgi hotellis. Neljas, viies ja kuues päev ning öö mööduvad tavapäraselt Muhus. “Kuidas täpselt, kui palju ja millistel aegadel, näevad inimesed festivali täielikust programmist, mille avaldame mai algul,” lubas Veski.

Festivali passid on juba mõnda aega müügis olnud ja korraldaja kinnitusel ostetakse neid kenasti. “Kuidagi väga hoogsalt, vaatamata sellele, et programmi pole avalikuks tehtud,” tõdes Veski. Ilmselgelt on alati õdusat äraolemist pakkunud Juu Jääb end aastate jooksul tõestanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 351 korda, sh täna 1)