Nette Peit ja Liisel Nelis krooniti Balti liiga meistriks (1)

VÄÄRT SAAVUTUS: Nette Peit (nr 1) koos naiskonnaga järjekordse võidetud punkti üle rõõmustamas. Foto: Irina Mägi

VÄÄRT SAAVUTUS: Nette Peit (nr 1) koos naiskonnaga järjekordse võidetud punkti üle rõõmustamas. Foto: Irina Mägi

Leedus naiste võrkpalli Balti liiga võitjaks kroonitud Kohila VK koosseisus tõusid poodiumi kõrgeimale astmele ka saarlannad Nette Peit ja Liisel Nelis.

Naiskonna põhikoosseisu kuuluv Nette Peit ütles, et see võit tuli pigem üllatusena. “Vähemalt minu jaoks,” tunnistas ta. “Me teadsime, et tabeliliidrid leedulannad on väga head, sest me ei suutnud neid sel hooajal kordagi võita.
Samuti on väga head kaks Läti võistkonda Jelgava ja Babite.”

Liisel Nelis märkis, et kõik mängijad on võidu üle väga õnnelikud ja ta ise ei suuda uskudagi, et nad turniiri võitsid. “Meil oli väga palju õnne ja fakt, et saime finaali vastaseks Jelgava, oli äärmiselt positiivne,” lausus ta.

Leedu linnades Kaunases ja Jonavas mängitud Balti liiga naiste finaalturniiri veerandfinaalis alistas Kohila VK ülekaalukalt 3 : 0 (14, 13, 14) teise Eesti naiskonna Tartu Ülikool /Eedeni. Võitjate parim oli 12 punkti (kasutegur +8) toonud Nette Peit, kaotajatest oli resultatiivseim Kadi Mägi 7 punktiga.

Poolfinaalis võitis Kohila VK 3 : 1 (22, –18, 16, 19) SK Babite. Kohila pani oma paremuse maksma eelkõige pallingul (14 ässa), naiskonna resultatiivseim oli Nette Peit 14 punktiga.

Raske finaal

Finaalis alistas Kohila VK Jelgava/LU (Läti) tulemusega 3 : 1. Otsustavaks sai Kohila mängijate parem tegutsemine tasavägistes geimilõppudes. Kaks esimest geimi võideti 25 : 23 ja 25 : 24, kolmas kaotati aga selgelt 14 : 25.
Viimaseks jäänud neljas vaatus kuulus jällegi minimaalse eduga 27 : 25 Kohila naiskonnale.

“Finaalis kohtusime Jelgavaga, kes suutis poolfinaalis võita Achemat, mis oli kõigile suur üllatus,” rääkis Nette Peit. “Turniiri raskeim mäng oli kindlasti finaal, sest kaks päeva oli juba seljataga ja väike väsimus andis tunda.
Võidu tõi kindlasti bloki ja kaitse koostöö ning oma hea serv.”

Liisel Nelis aitas võistkonda serviga, kusjuures ta eksis viimases finaalmängus mitmel korral. “See oli ilmselt tingitud väsimusest, mis vaevas juba kõiki mängijaid,” tunnistas ta.

Võitjate paremad olid seekord finaalis Merilin Salben (23 punkti, +11) ja Mari-Liis Graumann (15, +5), efektiivselt (+8) mängis ka temporündaja Laura Parts. “Oma mängudest ei tahaks eriti rääkida, midagi rõõmustavat ei olnud, olin veidi tõbine ka,” sõnas Peit.

Kahjuks oli Liisel Nelisel hooaja alguses põlvevigastus, millest taastumine võttis mitmeid kuid, ja seepärast jäi tema roll pisut väiksemaks. “Ma arvan, et mänguaega anti nii palju, kui võistkonnale vaja oli,” ütles Nelis, kes on oma üldise panusega igati rahul.

“Muidugi oleks oma panust ja tugevaid emotsioone tahtnud platsil realiseerida, aga ka varunaiste pingil sain ma oma osa anda äärmiselt lärmaka ergutamisega, mis vastast kohati häiris. Eks see meistritiitel läheb sellele naiskonnale, kes seda enam tahab. Ei saa eitada fakti, et Kohila naiskond on alles sel aastal loodud tiim ja hooaja algust ei saa kuidagi võrrelda sellega, mis võistkonna siseselt praegu toimub. Meil on äärmiselt tore toetav õhkkond, tiimisisesed naljad ja just kokkuhoidmine on meie trump. Me toetame üksteist.”

Teised medalita

Pronksmedalid võitis põhiturniiri võitja, korraldaja Achema KKSC, kes oli kohamängus SK Babitest kindlalt 3 : 0 üle. Viies koht kuulub tänavu TTÜ naiskonnale, kus mängib saarlanna Kaisa Õunpuu, ja kuues on Famila/Võru VK.

Finaalturniir ebaõnnestus täielikult Kadi Mägi ja Krista Vahteri naiskonnal Tartu Ülikool /Eedenil, kes kaotas kõik kohtumised. Seitsmenda koha mängus alistuti napilt 2 : 3 RSU-MVS-le.

Nüüd seisavad naiskonnal ees Eesti meistrivõistluste otsustavad mängud. “Eesti meistrivõistlustel ei ole veel midagi otsustatud ja mängud näitavad, kuidas meil läheb. Aga eesmärk on ikkagi finaalis mängida,” lausus Nette Peit.

“Eesmärk on meistritiitel ja me teeme selle jaoks väga rasket tööd, et see tiitel saavutada. Aga mis tulemusega me meistrivõistlused lõpetame, selgub juba maikuus,” rääkis Liisel Nelis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 442 korda, sh täna 1)